Eskarock:

tekst utworu

Żeby z Tobą Być - Strachy na Lachy

O Zespole: Strachy Na Lachy, to młodsza kapela Grabaża z Pidżamy Porno, powstała w 2001 roku w Pile. Miała to być formacja działająca tylko "dla przyjemności" i bez większych zobowiązań, taki poboczny projekt. Okazało się jednak, że ten skok w bok przypadł do gustu szerokiemu gronu i zaczęto domagać się od Strachów płyty, czego efektem jest krążek "Strachy Na Lachy".

Był rok 2003 i dzięki debiutanckiej płycie, Strachy Na Lachy szybko zdobyły dużą popularność, a słowa piosenki "(BTW) Mamy tylko siebie" znał każdy zbuntowany nastolatek z duszą romantyka. Wokalista Strachów ma skłonność do układania specyficznych tekstów z licznymi zawiłościami i dwuznacznościami. Druga płyta, to "Piła Tango", czyli historia sprzed trzech lat. To na niej znalazły się zarówno przeróbki, jak np. szlagier więzienny "Czarny chleb i czarna kawa", jak i autorskie numery, np. "Dzień dobry, kocham cię".

Potem przyszedł czas na trzeci krążek i Strachy Na Lachy wydały płytę "Autor", z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, a tymczasem już szykują materiał na następny album! A propos - nowy repertuar, to "Zakazane Piosenki", czyli współczesne wersje znanych polskich utworów lat 80-tych. Usłyszymy m.in. Dezerter, Tilt, Izrael, a do współpracy grupa zaprosiła m.in. Tomka Budzyńskiego z Armii, Renatę Przemyk, Gutka z Indios Bravos.
Więcej na stronie artysty: Strachy na Lachy

Żeby z Tobą Być - Strachy na Lachy tekst

 Żeby z tobą byćNauczę się twych szczególnych znakówŻeby z tobą byćChcesz? Zbombarduję KrakówŻeby z tobą byćNa klacie puszczę sobie włosy bujneŻeby z tobą byćBłękitną włożę w mig koszulęŻeby z tobą byćogolę się na łysoŻeby z tobą byćprzestanę biec ku szczytomŻeby z tobą byćWhisky będę pić bez coliŻeby z tobą byćCzy ty na to mi pozwolisz?Żeby z tobą byćByć znowu w twoim typieŻeby z tobą byćByć twą tapetą na pulpicieŻeby z tobą byćSkoczę do wody z mostu w PileŻeby z tobą byćNa solo wyjdę z krokodylemŻeby z tobą byćpiszę kolejną zwrotkęŻeby z tobą byćCałuje oczy twe markotneŻeby z tobą byćBądź ze mną a zobaczyszPadnę ci do stópLecz czy zdołasz mi wybaczyćA gdy zdołasz mi wybaczyć i wszystko pójdzie dobrze…Wtedy już do końca śpiewać tobie będę tak:Szaj szubidu szaj szubidu szaj szubidu szaj….

Autor Tekstu: GRABAŻ/STRACHY NA LACHY

Kompozytor: GRABAŻ/STRACHY NA LACHY


czytaj całość


ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Kultowy Perfect Strangers - Deep Purple
  Perfect Strangers - Deep Purple
  liczba odtworzeń: 8675
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • People Have The Power - Patti Smith
  People Have The Power - Patti Smith
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Cancer Sign Love - Sorry Boys
 • What's This Life For - Creed
 • What A Wonderful World - Louis Armstrong
  What A Wonderful World - Louis Armstrong
  liczba odtworzeń: 158
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Podzielono Świat - Daab
  Podzielono Świat - Daab
  liczba odtworzeń: 52
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Amsterdam - Nothing But Thieves
 • Some Kind Of Monster - Metallica
 • O, Jaki Dziwny, Dziwny, Dziwny... - Tilt
  O, Jaki Dziwny, Dziwny, Dziwny... - Tilt
  liczba odtworzeń: 302
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • My Już Są Amerykany - Kukiz i Piersi