Eskarock:

tekst utworu

Żeby z Tobą Być - Strachy na Lachy

O Zespole: Strachy Na Lachy, to młodsza kapela Grabaża z Pidżamy Porno, powstała w 2001 roku w Pile. Miała to być formacja działająca tylko "dla przyjemności" i bez większych zobowiązań, taki poboczny projekt. Okazało się jednak, że ten skok w bok przypadł do gustu szerokiemu gronu i zaczęto domagać się od Strachów płyty, czego efektem jest krążek "Strachy Na Lachy".

Był rok 2003 i dzięki debiutanckiej płycie, Strachy Na Lachy szybko zdobyły dużą popularność, a słowa piosenki "(BTW) Mamy tylko siebie" znał każdy zbuntowany nastolatek z duszą romantyka. Wokalista Strachów ma skłonność do układania specyficznych tekstów z licznymi zawiłościami i dwuznacznościami. Druga płyta, to "Piła Tango", czyli historia sprzed trzech lat. To na niej znalazły się zarówno przeróbki, jak np. szlagier więzienny "Czarny chleb i czarna kawa", jak i autorskie numery, np. "Dzień dobry, kocham cię".

Potem przyszedł czas na trzeci krążek i Strachy Na Lachy wydały płytę "Autor", z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, a tymczasem już szykują materiał na następny album! A propos - nowy repertuar, to "Zakazane Piosenki", czyli współczesne wersje znanych polskich utworów lat 80-tych. Usłyszymy m.in. Dezerter, Tilt, Izrael, a do współpracy grupa zaprosiła m.in. Tomka Budzyńskiego z Armii, Renatę Przemyk, Gutka z Indios Bravos.
Więcej na stronie artysty: Strachy na Lachy

Żeby z Tobą Być - Strachy na Lachy tekst

 Żeby z tobą byćNauczę się twych szczególnych znakówŻeby z tobą byćChcesz? Zbombarduję KrakówŻeby z tobą byćNa klacie puszczę sobie włosy bujneŻeby z tobą byćBłękitną włożę w mig koszulęŻeby z tobą byćogolę się na łysoŻeby z tobą byćprzestanę biec ku szczytomŻeby z tobą byćWhisky będę pić bez coliŻeby z tobą byćCzy ty na to mi pozwolisz?Żeby z tobą byćByć znowu w twoim typieŻeby z tobą byćByć twą tapetą na pulpicieŻeby z tobą byćSkoczę do wody z mostu w PileŻeby z tobą byćNa solo wyjdę z krokodylemŻeby z tobą byćpiszę kolejną zwrotkęŻeby z tobą byćCałuje oczy twe markotneŻeby z tobą byćBądź ze mną a zobaczyszPadnę ci do stópLecz czy zdołasz mi wybaczyćA gdy zdołasz mi wybaczyć i wszystko pójdzie dobrze…Wtedy już do końca śpiewać tobie będę tak:Szaj szubidu szaj szubidu szaj szubidu szaj….

Autor Tekstu: GRABAŻ/STRACHY NA LACHY

Kompozytor: GRABAŻ/STRACHY NA LACHY


czytaj całość


ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Thank You - Simple Plan
 • Pamiętam - The Cuts
  Pamiętam - The Cuts
  liczba odtworzeń: 2187
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Freak On a Leash - Korn
 • Learn Me Right - Mumford & Sons, Birdy
  Learn Me Right - Mumford & Sons, Birdy
  liczba odtworzeń: 95
  do ulubionych strona artysty
 • Tyziphone - Closterkeller
  Tyziphone - Closterkeller
  liczba odtworzeń: 19
  do ulubionych strona artysty
 • Niton (The Reason) - Eric Prydz
  Niton (The Reason) - Eric Prydz
  liczba odtworzeń: 19
  obejrzyj teledysk do ulubionych strona artysty
 • Powder Burns - The Twilight Singers
 • Daydream In Blue - I Monster
  Daydream In Blue - I Monster
  liczba odtworzeń: 35
  do ulubionych strona artysty
 • The Last Fight - Velvet Revolver
  The Last Fight - Velvet Revolver
  liczba odtworzeń: 119
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Nie Bielsko - Piotr Rogucki