Eskarock:

tekst utworu

Sometimes I Feel Like Screaming - Deep Purple

O Zespole: Deep Purple to brytyjska grupa rockowa. Zaliczona jest jak najbardziej słusznie do najbardziej wpływowych zespołów grających hard rock. Grupa powstała w miejscowości Hertfordshire w 1968 roku, początkowo pod nazwą Roundabout w składzie: Ritchie Blackmore, Jon Lord, Nick Simper, Ian Paiceoraz Rod Evans.
  Nazwa "Deep Purple" wywodzi się od utworu o tej właśnie nazwie, który był ulubioną piosenką babci Ritchiego Blackmore'a. Pierwsza nazwa zespołu brzmiała "Roundabout", po pewnym czasie na drzwiach zespołu pojawiła się tabliczka z nową, docelową nazwą. Blackmore, dzięki swojej stanowczości, namówił pozostałych na tę nazwę.
  Pierwszy koncert pod nową już nazwą Deep Purple odbył się 20 kwietnia 1968 roku w duńskiej miejscowości Taastrup. Pierwsze dwa albumy, choć nieźle sprzedające się w USA, nie odniosły sukcesu komercyjnego w Wielkiej Brytanii. W 1970 zespół spróbował swych sił w repertuarze progresywnym, nagrywając eksperymentalny koncert na orkiestrę i grupę rockową.
  Prawdziwa sława grupy rozpoczęła się w roku 1970, kiedy to ustabilizował się skład i ostatecznie wykształciło brzmienie. Niektórzy krytycy twierdzą, że cały nurt heavymetalowy wywodzi się od płyty „Deep Purple in Rock” wydanej w tym roku. Było ona oparta na rozbudowanych solówkach gitarowych i organowych, złożonych z melodyjnych riffów oraz częstych imitacjach, charakterystycznym wokalu i solidnie grającej sekcji rytmicznej. Z lat 1970 - 1973 pochodzi większość przebojów zespołu. W roku 1972 zespół wydał album „Machine Head”, który uznawany jest za największe dokonanie grupy. To właśnie z tego krążka pochodzi najbardziej rozpoznawany utwór zespołu – "Smoke on the Water". Zespół rozpadł się w 1976 roku lecz w 1984 został reaktywowany i zostały nagrane dwie kolejne płyty – „Perfect Strangers” oraz „The House of Blue Light”. W 1993 roku została nagrana płyta „The Battle Rages On..”. (Bitwa nadal wrze), którego tytuł znakomicie oddawał atmosferę panującą między gitarzystą a wokalistą zespołu, zapoczątkowaną już po pierwszym odejściu Iana Gillana z zespołu. Po tej właśnie płycie z Deep Purple odchodzi lider Ritchie Blackmore. Wielu świetnych gitarzystów występowało z tym legendarnym zespołem, lecz w 1994 roku Steve Morse został oficjalnie gitarzystą „purpurowych”. W 2002 roku od grupy odszedł organista Jon Lord, którego zastąpił Don Airey.
Więcej na stronie artysty: Deep Purple

Sometimes I Feel Like Screaming - Deep Purple tekst

While you were out...
The message says
You left a number
And I tried to call
But they wrote it down
In a perfect spanish scrawl
In a perfect spanish scrawl

Yet again
I’m missing you
King size bed
(in a) hotel someplace
I hear your name
I see your face
I see your face

(the) back street dolls
And the side door johnnies
The wide eyed boys with their bags full of
Money
Back in the alley
Going bang to the wall
Tied to the tail
Of a midnight crawl
Heaven wouldn’t be
So high I know
If the times gone by
Hadn’t been so low
The best laid plans
Come apart at the seams
And shatter all my dreams

Sometimes I feel like...
Screaming
Close my eyes
It’s times like this
My head goes down
And the only thing I know
Is the name of this town
Is the name of this town

Yet again
I’m missing you
Won’t be long
O’ coming home
Until that distant time
I’ll be moving on
I’ll be moving onAutor Tekstu: Ian Gillan, Roger Glover, Jon Lord, Ian Paice, Steve Morse

Kompozytor: I.GILLAN/S.MORSE/R.GLOVER/J.LORD/I.PAICE


czytaj całość


ESKA ROCK - najnowsze hity