Eskarock:

tekst utworu

Paradise - Coldplay

O Zespole: Chris Martin spędził dzieciństwo w Devon Will Champion w Southampton, Guy Berryman w Szkocji, a później w Kent, zaś Jonny Buckland w północnej Walii. Spotkali się w połowie lat 90-tych, podczas pierwszego tygodnia roku szkolnego w londyńskim college'u i od razu zostali przyjaciółmi. Na tej przyjaźni ugruntował się zespół: Chris zaczął wraz z Jonnym pisać piosenki, dołączył do nich Guy na basie, a Will tak bardzo chciał stać się częścią zespołu, że zamienił gitarę na perkusję.
 
Muzycy nagrali EPkę z trzema piosenkami, którą wydali w nakładzie 500 kopii, co wkrótce zaowocowało koncertem na festiwalu In The City w Manchesterze w 1998 roku. Tam zostali zauważeni przez Simona Williamsa, szef wytwórni Fierce Panda, który zaproponował zespołowi wydanie jednego singla "Brothers and Sisters", a to z kolei doprowadziło ich do podpisania umowy z Parlophone. Później były cztery nagrody Grammy, i tyle samo Brit Awards oraz blisko 17 milionów sprzedanych egzemplarzy. Łatwo można zapomnieć jak daleko od mainstreamu był Coldplay, kiedy ukazał się ich pierwszy album "Parachutes": paradoksalnie spokojna erupcja prawdziwych emocji w środowisku, w którym chodziło głównie o to by krzyczeć jak najgłośniej, tak by cię dostrzeżono.
 
Po sukcesach w Wielkiej Brytanii zespół Coldplay stał się szybko rozpoznawalny w Stanach Zjednoczonych, gdzie został uznany za zwiastun nowej fali brytyjskiego grania. Choć oczywiście na to miano muzycy Coldplay zapracowali sobie, przemierzając z koncertami całe Stany.
 
Dzięki drugiemu albumowi, "A Rush of Blood to The Head", zespół trafił na najwyższą półkę i do tej pory, to jeden z najpopularniejszych zespołów z pogranicza rocka i alternatywy, świetnie radzących sobie z rynkiem muzyki popularnej, między innymi dzięki współpracy z muzykami takimi jak Rihanna czy Avicii.

Albumy zespołu:
Parachutes (2000)
A Rush of Blood to the Head (2002)
X&Y (2005)
Viva la Vida or Death and All His Friends (2008)
Mylo Xyloto (2011)
Ghost Stories (2014)
A Head Full of Dreams (2015)
Więcej na stronie artysty: Coldplay

Paradise - Coldplay tekst

When she was just a girlShe expected the worldBut it flew away from her reachSo she ran away in her sleepDreamed of para-para-paradisePara-para-paradisePara-para-paradiseEvery time she closed her eyesWhen she was just a girlShe expected the worldBut it flew away from her reachAnd the bullets catch in her teethLife goes on, it gets so heavyThe wheel breaks the butterflyEvery tear a waterfallIn the night, the stormy nightShe closed her eyesIn the night, the stormy nightAway she fliedAnd dreamed of para-para-paradisePara-para-paradisePara-para-paradiseWhoa-oh-oh oh-oooh oh-oh-ohShe dreamed of para-para-paradisePara-para-paradisePara-para-paradiseWhoa-oh-oh oh-oooh oh-oh-ohLa-laLa-la-la-la-laLa-la-la-la-laLa-la-la-laStill lying underneath the stormy skiesShe said oh-oh-oh-oh-oh-ohI know the sun was set to riseThis could be para-para-paradisePara-para-paradiseIt could be para-para-paradiseWhoa-oh-oh oh-oooh oh-oh-ohThis could be para-para-paradisePara-para-paradiseIt could be para-para-paradiseWhoa-oh-oh oh-oooh oh-oh-ohOh, ohOo-oo-oo-oo-ooThis could be para-para-paradiseIt could be para-para-paradiseIt could be para-para-paradiseWhoa-oh-oh oh-oooh oh-oh-oh


Autor Tekstu: Guy Berryman, Jonny Buckland, Will Champion, Brian Eno, Chris Martin

Kompozytor: Will Champion, Chris Martin, Jonny Buckland, Brian Eno, Guy Berryman


czytaj całość


ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Feel Invincible - Skillet
  Feel Invincible - Skillet
  liczba odtworzeń: 0
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Show Me The Wonder - Manic Street Preachers
  Show Me The Wonder - Manic Street Preachers
  liczba odtworzeń: 526
  obejrzyj teledysk do ulubionych strona artysty
 • Privacy - Michael Jackson
 • Thank You - Kanye West, Busta Rhymes, Lil Wayne, Q-Tip
  Thank You - Kanye West, Busta Rhymes, Lil Wayne, Q-Tip
  liczba odtworzeń: 159
  obejrzyj teledysk do ulubionych strona artysty
 • Something Good - Alt-J
  Something Good - Alt-J
  liczba odtworzeń: 100
  do ulubionych strona artysty
 • Science Of Fear - The Temper Trap
  Science Of Fear - The Temper Trap
  liczba odtworzeń: 66
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Anna Lee - Dream Theater
 • Rise - Sixx:A.M.
  Rise - Sixx:A.M.
  liczba odtworzeń: 0
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Dream On - Depeche Mode
  Dream On - Depeche Mode
  liczba odtworzeń: 206
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • And One - Linkin Park