Eskarock:

tekst utworu

Coffee Shop - Red Hot Chili Peppers

O Zespole: Grupa powstała w 1983 roku, w Los Angeles. Początkowo miał to być jednorazowy żart (pod nazwą Tony Flow And The Miraculosly Majestic Masters Of Mayhem). Tworzyła ją paczka przyjaciół ze szkoły średniej: Anthony Kiedis (śpiew), Michael „Flea” Balzary (bas), Hillel Slovak (gitara) i Jack Irons (perkusja). Po zmianie nazwy ugruntowali swoją pozycję na lokalnej scenie - nie tylko ze względu na muzykę, ale także show: zwykli paradować po scenie w samych skarpetkach założonych na przyrodzenie.

Po kilku miesiącach, gdy Red Hot Chili Peppers podpisali już kontrakt z EMI, doszło do zmian w składzie. Slovak z Ironsem postanowili zająć się działalnością fonograficzną ze swoją drugą formacją, What Is This. Na ich miejsce do zespołu dołączyli Jack Sherman (gitara) i Cliff Martinez (perkusja). W tym składzie powstał debiutancki album, "Red Hot Chili Peppers" (1984).

Rok później grupę opuścił Cliff Martinez (dziś uznany kompozytor muzyki filmowej), a za bębny wrocił Irons. Pierwotny skład, znów w komplecie, mógł przystąpić do pracy nad nowym materiałem. Jej rezultatem był album "The Uplift Mofo Party Plan" (1987). Niestety, podczas promującej go trasy koncertowej dało o sobie znać narkotykowe uzależnienie Kiedisa i Slovaka. Ten drugi przedawkował heroinę i zmarł w czerwcu 1988 roku.

Rozbity zespół próbował współpracy z różnymi muzykami. Przełomem okazało się dopiero zaangażowanie Johna Frusciante. Osiemnastoletniego wówczas chłopaka, fana grupy, lecz przede wszystkim znakomitego gitarzysty. Jego styl umiejscowił się między wpływami Hillela Slovaka, a Jimiego Hendrixa. Wkrótce skład uzupełnił także, znaleziony za sprawą ogłoszenia, kolejny perkusista – Chad Smith.

Pełni nowych sił Chili Peppers przystąpili do nagrywania czwartej płyty długogrającej, zatytułowanej "Mother’s Milk" (1989). Nacisk na melodyjność, połączony z nadejściem epoki muzyki alternatywnej, spowodowały że album odniósł komercyjny sukces. Dotarł do czwartego miejsca notowania „Billboardu” i sprzedał się w ponad 500 tysiącach egzemplarzy – co dawało w Stanach status złotej płyty. W tamtym czasie zespołem zainteresowała się też publiczność europejska.

Red Hot Chili Peppers kontynuują karierę po zmianie wytwórni. Dyskografię w barwach EMI uzupełnia kolekcja przebojów "What Hits!?" (1992) oraz zbiór rzadkich nagrań "Out In L.A." (1994).
Więcej na stronie artysty: Red Hot Chili Peppers

Coffee Shop - Red Hot Chili Peppers tekst

I am just a lousy burn
Searching for the unknown crumb
The crumb the crumb
Something or someone to come
Come along illuminate my lust
Combust
Confucius might have been confused
And Buddha might have blown a fuse
Jooze the muse

Meet me at the coffee shop
We can dance like Iggy Pop
Another go in the parking lot
Frewak the cheek on your hotspot

Back and forth my body¹s jerking
Will to thrill will not stop working
Work and work
I¹ll take you on a honeymoon
Jumping on a bed in a hotel room
The room the groom

Meet me at the coffee shop
We can dance like Iggy Pop
Another go in the parking lot
Frewak the cheek on your hotspot
Autor Tekstu: Anthony Kiedis, Chad Smith, Dave Navarro, Michael

Kompozytor: Anthony Kiedis, Chad Smith, Dave Navarro, Michael


czytaj całość


ESKA ROCK - najnowsze hity

 • To Nie Zdarza Się Nam - Cool Kids of Death
 • Poison Heart - Depeche Mode
  Poison Heart - Depeche Mode
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Forever - Papa Roach
 • Charity - Skunk Anansie
 • Year Blues - The Beatles
 • Sen O Victorii - Dżem
  Sen O Victorii - Dżem
  liczba odtworzeń: 1747
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Green Eyes - Coldplay
 • American Bad Ass - Kid Rock
 • Nothing To Give - White Lies
 • Po Co Nam Sen - Video