Eskarock:

tekst utworu

Jihad - Slayer

O Zespole: Slayer - amerykański zespół thrash metalowy, założony w Los Angeles w 1981 przez gitarzystę Kerry'ego Kinga, który do współpracy zaprosił perkusistę Davea Lombardo, gitarzystę Jeff Hannemana, basistę i wokalistę Toma Araya. Zespół zyskał prawdziwą sławę w 1986 roku wydając album „Reign in Blood”. Slayer uznawany jest, obok zespołów Metallica, Anthrax i Megadeth, za reprezentanta tzw. „Wielkiej Czwórki thrash metalu”.
Grupa zaczynała od grania coverów utworów Iron Maiden, Judas Priest i innych zespołów heavy metalowych. 27 sierpnia 1983 w Los Angeles podczas koncertu w klubie Woodstock zrobili pozytywne wrażenie na właścicielu Metal Blade Records, który zaproponował im nagranie utworu na składankę Metal Massacre 3. Znalazł się na niej utwór "Aggressive Perfector".
W listopadzie tego samego roku grupa rozpoczęła realizację debiutanckiego albumu pt. Show No Mercy wydanego w grudniu 1983 roku nakładem Metal Blade Records w USA oraz początkiem 1984 w Europie. Zaraz po nagraniu albumu zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową No Mercy Tour. Pieniądze uzyskane z koncertów pozwoliły jedynie na jej kontynuację, oraz na m.in. zakup żywności. Pierwsza płyta zaś, sprzedała się w nakładzie 40tys egzemplarzy.
Po powrocie grupa nagrała trzy nowe utwory : "Haunting The Chapel" , "Chemical Warfare" i "Captor of Sin", które zostały opublikowane na mini albumie Haunting the Chapel.
W 1985 zespół ponownie wszedł do studia i nagrał album „Hell Awaits”. Cięższa i mroczniejsza niż poprzednia płyta sprzedała się w ilości ponad 100 tys. egzemplarzy. Zaowocowało to trasą po Europie i zainteresowaniem ze strony dużych wytwórni płytowych. Slayer podpisał kontrakt z DefJam Records i trafił pod skrzydła producenta Ricka Rubina odpowiedzialnego do tej pory za produkcję albumów zespołów rapowych, m.in. Run DMC, Public Enemy i Beastie Boys.
W 1986 Slayer nagrał trzeci album uważany za opus magnum metalu. Płyta pt. Reign In Blood wydana 7 października powstała przy udziale Andiego Wallacea –inżyniera dźwięku oraz Ricka Rubina . Nowy album zaskakiwał nie tylko muzycznie, również treść utworów i oprawa płyty budziły sensację. Symbolika wykorzystująca żelazne orły, napisy stylizowane na SS (nazwa oficjalnego fan-clubu to Slaytanic Wehrmacht) i tematyka utworów doprowadziły do oskarżeń o propagowanie nazizmu. Szczególnie kontrowersyjny stał się tekst do utworu Angel Of Death, będący opowieścią o niemieckim zbrodniarzu wojennym Josefie Mengele.
W ramach promocji album grupa zrealizowała pierwszy teledysk do utworu "Criminally Insane" w reżyserii Deana Karra oraz wystąpiła podczas trasy koncertowej „Reign in Pain” wraz z amerykańską grupą Overkill w USA oraz Malice w Europie. Promowany album cieszył się dużą popularnością sprzedając się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy w USA, był to również pierwszy album Slayer który uzyskał status złotej płyty.
Po zakończeniu trasy Reign in Blood Tour, w wyniku narastającego w zespole napięcia, odszedł Dave Lombardo. Nieoficjalnym powodem były jego niskie zarobki oraz sytuacja rodzinna. Zastąpił go Tony Scaglione, jednak już rok później bo w 1987roku Lombardo za namową żony powrócił do grupy.
Tego samego roku roku ponownie we współpracy z Rickiem Rubinem w Hit City West w Los Angeles muzycy przystąpili do nagrań czwartego albumu. Realizację nagrań zakończono w lutym 1988 roku, pięć miesięcy później dnia 7 lipca ukazał się album South of Heaven z traktującym o aborcji utworem "Silent Scream" oraz "Behind the Crooked Cross" będący odpowiedzią zespołu na falę krytyki, która spłyneła na zespół w związku z kontrowersyjnymi tekstami utworów, które ukazały się na poprzednim albumie. Do tytułowego utworu zrealizowany został teledysk w reżyserii Di Puglia Gerarda. Była to również pierwsza płyta, na którą muzykę i teksty tworzył poza duetem King i Hanneman również Tom Araya. Tego samego roku grupa wyruszyła na trasę koncertową World Sacrifice Tour.
Kolejna płyta Seasons In The Abyss ukazała się w 1990. W Stanach Zjednoczonych sprzedana została w nakładzie 1 miliona egzemplarzy i uzyskała status złotej i platynowej płyty.
Po jej wydaniu zespół wyruszył w tournee Clash Of The Titans, czyli wspólną trasę koncertową największych gwiazd ciężkiego rocka i metalu. W Europie na trasie razem ze Slayerem występowały: Megadeth, Suicidal Tendencies i Testament (w USA zastąpiony przez Alice In Chains).
W 1991 roku ukazał się dwupłytowy album koncertowy Decade of Aggression zawierający utwory z trzech koncertów zespołu zarejestrowanych 14 października 1990, 8 marca i 13 lipca 1991 roku odbytych w ramach trasy koncertowej Clash of the Titans promującej wydawnictwo Seasons in the Abyss. Niedługo po tym grupę opuścił Dave Lombardo, którego zastąpił Paul Bostaph występujący poprzednio z grupą Forbidden. Z nowym perkusistą w składzie zespół wystąpił w 1992 roku na festiwalu Monsters of Rock oraz po raz pierwszy w Polsce, 18 sierpnia na hali MOSiR w Zabrzu. W 1993 roku na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Judgement Night w reżyserii Stephena Hopkinsa grupa nagrała utwór pt. "Disorder" z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera Ice T.
Na początku 1994 Slayer wydał szósty album studyjny Divine Intervention, który rozszedł się w ilości 800 tysięcy egzemplarzy i wywołał kolejne skandale, głównie za sprawą utworu SS-3 opowiadającego o Reinhardzie Heydrichu. Trasa europejska „European Intourvention” odbyła się pod koniec 1994, a trasa amerykańska w towarzystwie Biohazard i Machine Head na początku 1995. W tym samym roku grupa wystąpiła podczas festiwalu w Donington.
Rok 1996 Slayer rozpoczął powrót do korzeni i wydał albumu Undisputed Attitude zawierający w większości kowery nagrań punkowych. Dodatkowo na płycie znalazły się 3 nowe nagrania. W rzeczywistości 2 z nich „Can’t stand you” i „DDAMM” to utwory skomponowane przez Jeffa Hannemana dla nigdy nie zrealizowanego pobocznego projektu, a trzeci Gemini to utwór do nie zrealizowanej ścieżki dźwiękowej.
Zaraz po nagraniu albumu grupę opuścił Paul Bostaph, którego zastąpił John Dette. Jednak już w styczniu 1997 Bostaph powrócił do zespołu.
W 1997 zespół nagrał wraz z Atari Teenage Riot utwór „No Remorse (I Wanna Die)” do ścieżki dźwiękowej filmu Spawn.
9 lipca 1998 roku ukazał się nagrywany w Oceanway Studios i Hollywood Sound na przestrzeni 1997 i 1998 roku album Diabolus in Musica debiutując na 31 miejscu listy Billboard US Top 100. We wrześniu zespół rozpoczął trasę koncertową po Azji, Australii i Europie dając również 25 października koncert w Katowicach. Cały rok 1999 zespół spędził na intensywnym koncertowaniu. Odbył trasy po Stanach Zjednoczonych oraz ponownie zagrał podczas objazdowego festiwalu Ozzfest. W 2000 roku ukazała się ścieżka dźwiękowa do filmu Dracula 2000 w reżyserii Patricka Lussiera na której został opublikowany utwór "Bloodline". Tego samego roku grupa przystąpiła do pracy nad albumem pt. God Hates Us All wydanym 11 września 2001 roku nakładem wytwórni muzycznej American Recordings, promowanego przez teledysk do utworu "Bloodline" w reżyserii Evana Bernarda. Przed premierą ósmego albumu zespół wystąpił podczas trasy koncertowej Extreme Steel Tour wraz z grupą Pantera. Również w 2001 roku Slayer opuścił perkusista Paul Bostaph. Muzyka zastąpił po jedenastu latach nieobecności w zespole Dave Lombardo. 29 maja 2002 zespół wystąpił w katowickim Spodku podczas festiwalu Ozzfest oraz ponownie 12 czerwca w warszawskim klubie Stodoła.
15 lipca 2006 zespół rozpoczął trasę Slayer’s Unholy Alliance Tour: Preaching to the Perverted. Wraz z nim na trasie wystąpili Lamb Of God, Children of Bodom, Mastodon and Thine Eyes Bleed. Początkowo rozpoczęcie planowane było na 6 czerwca 2006 (06.06.06), jednak zostało opóźnione rekonwalescencją Toma Arayi po operacji woreczka żółciowego.
9 czerwca 2006 roku Slayer zapowiedział rozpoczęcie 8 sierpnia sprzedaży kolejnego albumu pod tytułem Christ Illusion. W ramach promocji zrealizowany został teledysk do utworu "Eyes of the Insane" w reżyserii Tonyego Petrossiana. Był to pierwszy od 1990 roku album nagrany w oryginalnym składzie.
5 czerwca 2007 Slayer zawitał do polski w pierwotnym składzie i wystąpił w katowickim Spodku na Mystic Festival .
W pierwszych dniach listopada 2009 roku ukazał się dziesiąty, ostatni jak do tej pory album grupy Slayer pt. World Painted Blood.
11 kwietnia 2011 roku Slayer w składzie: Araya, King, O'Brien, Lombardo po raz kolejny zagrał w Polsce, tym razem w Łodzi, wraz z Megadeth, w ramach European Carnage Tour 2011. 1 czerwca 2012r. zespół wystąpił w Polsce - na warszawskich Ursynaliach. Ze względu na to, że Jeff Hanneman nie zakończył całkowicie rehabilitacji po ugryzieniu pająka, jednocześnie nie jest jeszcze w pełni zdrowy i zdolny do koncertowania, na Ursynaliach - podobnie jak na poprzednich koncertach zastąpił go Gary Holt.

Skład zespołu :

Kerry King - gitara
Jeff Hanneman - gitara
Tom Araya - gitara basowa, wokal
Dave Lombardo - perkusja

Byli członkowie :

Paul Bostaph (1992 - 2002) - perkusja
John Dette (1996 - 1997) - perkusja
Tony Scaglione (1986) - perkusja

Dyskografia:

Show No Mercy (1983)
Hell Awaits (1985)
Reign in Blood (1986)
South of Heaven (1988)
Seasons in the Abyss (1990)
Divine Intervention (1994)
Undisputed Attitude (1996)
Diabolus in Musica (1998)
God Hates Us All (2001)
Christ Illusion (2006)
World Painted Blood (2009)
Więcej na stronie artysty: Slayer

Jihad - Slayer tekst

I have witnessed your death
I've seen it many times
Your tortured scrams
Your decrypted little mind
A father's son
With pathetic eyes that bleed
Twins in the end
Begin and let the brothers fall

I will see you buried alive
Screaming for your God
I will watch you die again for him

God won't touch what I've done
He cries upon my feet
A privilege pain
Beneath buried are your dead
On splintered bones I walk
Sifting through the blood
Besieged in fear
Await the coming of the God

I will watch you die again for him

Blood is raining downward
The stain reflects the sun
Conquer divide within
Terrorize the mind
I have seen the end it's yours
Rosary in hand
Your selfish flesh it melts
Spilling from the sky

I will see you burn alive
Screaming for your God
I will watch you die

This is God's War
God's War
This God's War
God's War

War of Holy principles
I'm seeking God's help in your destruction
Slit the throat of heathen man
And let his blood dilute the water
Bury your dead

Fuck your God erase his name
A lady weeps insane with sorrow
I'll take his towers from the world
You're fucking raped upon your deathbed

This is God's War
God's War
This God's War
God's War
Fucking Holy War

[Lead Hanneman, King]

Be optimistic, happy and calm
Show no fear or anxiety
Smile at the face of God
And your reward will be eternity
Holy warriors
Your patience will be justified
Everything is for him
You must not comfort the animal before you kill it
Strike as champions at the heart of the nonbelievers
Strike above the neck and at all extremities
For it's a point of no return for almighty God
God will give victory to his faithful servant
When you reach ground zero you will have killed the enemy
The great Satan


Autor Tekstu: Slayer

Kompozytor: ARAYA/HANNEMAN


czytaj całość


Slayer

ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Raport Z Miasta N - Lady Pank
  Raport Z Miasta N - Lady Pank
  liczba odtworzeń: 133
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • FASCINATION STREET - The Cure
 • Power Over Men - Jamie T
  Power Over Men - Jamie T
  liczba odtworzeń: 0
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • IEAIAIO - System of a Down
 • Radioactive - Imagine Dragons
  Radioactive - Imagine Dragons
  liczba odtworzeń: 4995
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Save Me Now - Billy Idol
  Save Me Now - Billy Idol
  liczba odtworzeń: 10768
  obejrzyj teledysk do ulubionych strona artysty
 • Piosenka Ekologiczna - Dżem
 • Plakala (Плакала) - KAZKA
  Plakala (Плакала) - KAZKA
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Ostatnie Wspólne Zdjęcie - Tomek Makowiecki
 • Feeling The Itch - Skunk Anansie