01.04.2013 (00:05)

Sound City "Real To Reel""Sound City - Real To Reel" soundtrack debiutanckiego filmu Dave'a Grohla z Foo Fighters. na płycie pojawiają się m.in. Paul McCartney, Josh Homme i Krist Novoselic z Nirvany.

Album „Sound City – Real to Reel” towarzyszy premierze filmu "Sound City" w reżyserii Dave’a Grohla i zawiera aż 11 duetów słynnego muzyka (Nirvana, Foo Fighters). Wśród towarzyszących mu gwiazd znaleźli się Paul McCartney, Trent Reznor, Stevie Nicks z Fleetwood Mac, Joshua Homme z Queens of the Stone Age, Rick Nielsen z Cheap Trick, Lee Ving z Fear, Corey Taylor ze Slipknot, Brad Wilk i Tim Commerford z Rage Against The Machine a także muzycy z jego macierzystej formacji Foo Fighters.
 
Promujący całe wydawnictwo pierwszy singiel "Cut Me Some Slack" wykonywany przez Paula McCartney’a, członków legendarnej Nirvany: Dave’a Grohla i Krista Novoselica a także Pata Smeara z Foo Fighters na żywo zaprezentowany został podczas charytatywnego koncertu 12.12.12 i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony fanów.
 
Pomysł na film “Sound City” narodził się w ubiegłym roku, kiedy Dave Grohl zakupił legendarną konsolę Neve 8028 ze słynnego kalifornijskiego studio Sound City. Uznawana za królową analogowego sprzętu nagrywającego, skonstruowana w 1972 roku konsola wykorzystywana była przez 40 lat przy nagrywaniu płyt takich wykonawców jak Neil Young, Fleetwood Mac, Tom Petty, Johnny Cash, Guns N Roses, Metallica, Nine Inch Nails czy Rage Against The Machine. W 1991 roku nagrano na niej kultowy album NirvanyNevermind”, który zmienił nie tylko oblicze rocka, ale i całe prywatne życie Dave’a. Film, którego Grohl jest zarówno reżyserem jak i narratorem, opowiada historie studia Sound City rok po roku.
 
Każdy utwór z soundtracku „Sound City – Real to Reel” został napisany specjalnie do filmu „Sound City” i w ciągu 24 godzin nagrany na słynnej konsolecie, przeniesionej do należącego do Grohla 606 Studio. Ta płyta jest najlepszym dowodem, że w czasach cyfryzacji muzyki brzmienia analogowe wciąż otrzymują należny im szacunek, a pasja wspólnego tworzenia muzyki wcale nie jest passé.Tracklista “Sound City - Real To Reel”:

1. Heaven And All – Robert Levon Been, Dave Grohl, Peter Hayes


2. Time Slowing Down – Chris Goss, Tim Commerford, Dave Grohl, Brad Wilk


3. You Can’t Fix This – Stevie Nicks, Dave Grohl, Taylor Hawkins, Rami Jaffee


4. The Man That Never Was – Rick Springfield, Dave Grohl, Taylor Hawkins, Nate Mendel, Pat Smear5. Your Wife Is Calling – Lee Ving, Dave Grohl, Taylor Hawkins, Alain Johannes, Pat Smear


6. From Can To Can’t – Corey Taylor, Dave Grohl, Rick Nielsen, Scott Reeder


7. Centipede – Joshua Homme, Chris Goss, Dave Grohl, , Alain Johannes


8. A Trick With No Sleeve – Alain Johannes, Dave Grohl, Joshua Homme


9. Cut Me Some Slack – Paul McCartney, Dave Grohl, Krist Novoselic, Pat Smear


10. Once Upon A Time… The End – Dave Grohl, Jessy Greene, Rami Jaffee, Jim Keltner


11. Mantra -  Dave Grohl, Joshua Homme, Trent Reznor
 

 


 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz