31.12.2012 (00:07)

Coldplay "Live 2012"Grupa Coldplay prezentuje koncertowe wydawnictwo "Live 2012". Materiał zarejestrowano podczas wyjątkowo widowiskowej trasy promującej album "Mylo Xyloto".

Album "Live 2012" jest pierwszym koncertowym wydawnictwem zespołu od 9 lat. DVD, Blu-ray i CD będą zawierać materiał nagrany podczas trasy "Mylo Xyloto". Koncerty w ramach tego tournee obejrzało ponad 3 miliony osób
 
Reżyserem filmu jest Paul Dugdale, odpowiedzialny za realizację takich nagrań koncertowych, jak "Live at the Royal Albert Hall" Adele czy "World’s On Fire" The Prodigy. "Live 2012" zawiera materiały zarejestrowane m.in. podczas występów Coldplay na Stadionie Francji w Paryżu, w Bell Centre w Montrealu czy też na zapierającej dech w piersiach scenie-piramidzie w ramach zeszłorocznego festiwalu w Glastonbury.

„Trasa Mylo Xyloto była bez wątpienia najlepszym doświadczeniem w historii naszego zespołu. Każdy koncert niósł ze sobą mnóstwo pozytywnej energii już od samego początku. Oczywiście, przyczynia się do tego fakt, że jesteśmy niezwykle dumni z naszej muzyki, z LEDowych opasek, efektów pirotechnicznych, laserów i wszystkich tych rzeczy; jednak najważniejszym czynnikiem sukcesu była niesamowita publiczność, dla której mieliśmy przyjemność grać. Z biegiem czasu coraz bardziej czujemy, jak ogromną rolę w samym występie odgrywają fani: głośni, zróżnicowani, pełni uczuć i emocji oraz sprawiający, że nasze piosenki stają się o niebo lepsze. Chcieliśmy uwiecznić tę niesamowitą energię, jaką od nich dostajemy – w ten sposób narodził się pomysł na film ilustrujący naszą trasę koncertową”, opowiada wokalista Chris Martin.
 

 


 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz