10.09.2012 (00:02)

happysad "Ciepło/zimno"Grupa happysad prezentuje nowy album: "Ciepło/zimno". Płytę wyjątkową, niesamowicie przebojową i nagraną w nietypowych warunkach.

"Jeszcze nigdy żadne miejsce nie miało tak dużego wpływu na naszą twórczość" - mówią członkowie happysad. Materiał na płytę "Ciepło/zimno" został nagrany w najbardziej mroźnym okresie tegorocznej zimy w lutym, w małej podolsztyńskiej miejscowości. Na potrzeby nagrań zaadaptowano stary dom z początku ubiegłego stulecia, w którym pomieszkuje przyjaciel zespołu z rodziną.

"Brak cywilizacji, chłód, zimno, -30 na dworze. Nocą pod okna podchodziły dziki i lisy, w dzień sarny, a po domu cały czas latał nietoperz. Po drewno do kominka szło się brodząc w śniegu po pas, a gdy się już w domu porządnie rozpaliło czasem trzeba było łazić po nim w krótkich spodenkach, bo z człowieka się lało" - tak muzycy wspominają początki zimowej sesji nagraniowej.

Po raz trzeci za realizację nagrania odpowiedzialny był Leszek Kamiński, wcześniej współpracujący z zespołem przy płytach ,,Nieprzygoda" i ,,Mów Mi Dobrze". "Dla nas to dopełnienie jakiejś przygody, zamknięcie naszej trzyletniej drogi, jaką przeszliśmy od ostatniej płyty, dlatego zamarzyliśmy sobie nagrywać te kawałki w miejscu, w którym powstały. Dzięki Leszkowi i jego przenośnemu studiu udało się nasz pomysł zrealizować" - przyznają członkowie happysad.

Na krążku znalazło się 12 utworów. Są to piosenki, które zanucić będzie mógł każdy, ale zespół eksploruje też muzyczne rejony, w które nigdy wcześniej się nie zapuszczał. To nie koniec niespodzianek - w jednym z utworów Kubę Kawalca wokalnie wspomaga Marcelina, pochodząca z Wrocławia autorka tekstów i muzyki, która ma już na koncie debiutancki album. 
  
 

 


 NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz