06.02.2012 (00:02)

Boy - nowe muzyczne odkrycieWyjątkowy zapis zdarzeń, poetycki realizm, porywające melodie i odurzająca mieszanka dźwięków - debiutancki album duetu Boy pozwala słuchaczowi przenieść się w świat niesamowitych doznań. "Mutual Friends" to świeże, letnie brzmienie w środku mroźnej zimy.

 

Mieszkanka popu i indie rocka, w wykonaniu charyzmatycznej i oryginalnej Valeski Steiner i Sonji Glass, jest na przemian wzruszająca i zabawna. Album jest jak morska bryza – świeży, ożywczy i z pewnością inspiruje żywe marzenia. Nie przez przypadek krążek otwiera obietnica, iż „to jest początek czegokolwiek chcesz” … (utwór „This Is The Beginning”). Płyta to zapis codzienny zdarzeń, również autobiograficznych. Utwór „Drive Darling” to wspomnienie doświadczeń Valeski, gdy wyjeżdżała z Zurychu zostawiając rodzinny dom i przyjaciół. Piosenka „Waitress” oddaje natomiast melancholijny nastrój kelnerki zbyt długo pracującej w jednym miejscu i zastanawiającej się, kiedy jej życie faktycznie się rozpocznie. Promujący album singiel „Little Numbers” był ostatnim utworem, który powstał podczas sesji nagraniowej. To chyba właśnie, dlatego utwór jest nasycony dawką nieskrępowanej radości. W utworze zamykającym longplay „July” w głosie Valeski słyszymy empatię, a tekst pozostawia w słuchaczu uczucie, że podróży dobrze być znowu w domu. W czasach, gdy muzyka pop może brzmieć banalnie i tanio pozostawiając słodkawy posmak, jak tania czekolada kupiona w pośpiechu na małej stacji benzynowej; album duetu BOY stawia czoła tym banałom. Twórczość dwóch niezwykłych osobowości - Valeski i Sonji, pełnych humoru i życia, zaskakuje i ożywia nawet najnudniejszy dzień.

Wyjątkowy zapis zdarzeń, poetycki realizm, porywające melodie i odurzająca mieszanka dźwięków - debiutancki album duetu Boy pozwala słuchaczowi przenieść się w świat niesamowitych doznań. "Mutual Friends" to świeże, letnie brzmienie w środku mroźnej zimy. Zespół Boy  tworzą Valeska Steiner i Sonja Glass. Krążek "Mutual Friends" otwiera obietnica, że „to jest początek czegokolwiek chcesz” … (utwór „This Is The Beginning”). Płyta to zapis codzienny zdarzeń, również autobiograficznych. Utwór „Drive Darling” to wspomnienie doświadczeń Valeski, gdy wyjeżdżała z Zurychu zostawiając rodzinny dom i przyjaciół. Piosenka „Waitress” oddaje natomiast melancholijny nastrój kelnerki zbyt długo pracującej w jednym miejscu i zastanawiającej się, kiedy jej życie faktycznie się rozpocznie. Promujący album singiel „Little Numbers” był ostatnim utworem, który powstał podczas sesji nagraniowej. To chyba właśnie, dlatego utwór jest nasycony dawką nieskrępowanej radości. W czasach, gdy muzyka może brzmieć banalnie i tanio, album duetu Boy stawia czoła banałom. Twórczość dwóch niezwykłych osobowości - Valeski i Sonji, pełnych humoru i życia, zaskakuje i ożywia nawet najnudniejszy dzień.

 

"Mutual Friends":  

1.THIS IS THE BEGINNING

2.WAITRESS

3.ARMY

4.LITTLE NUMBERS

5.DRIVE DARLING

6.RAILWAY

7.WALTZ FOR PONY

8.BORIS

9.OH BOY

10.SKIN

11.SILVER STREETS

12.JULYNAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz