Eskarock:

utwory

Cowboy - Eve Fatboy Slim

Cowboy - Eve, Fatboy Slim
O Zespole: EVE jest o tyle skomplikowana, co prostolinijna. Jej muzyka odzwierciedla wiele cech, jakie artystka uosabia... To wielowymiarowa kobieta z Filadelfii, obdarzona wieloma talentami: śpiewa, komponuje, rymuje, wyznacza stylistyczne trendy. Jej teksty to zarówno zachęty do imprezowania, jak i odwołujące się do sumienia intelektualne perełki. Eve, znana również jako Eve Of Destruction, wie dokładnie jak chwycić mikrofon i w pełni go wykorzystać. Debiutancki album artystki, „Eve: Ruff Ryder`s First Lady” (który sprzedał się w blisko dwóch milionach egzemplarzy) podbił notowania pop i rap, zdobywając również przychylność krytyki.

Eve Jihan Jeffers, hiphopowa kilerka z Filadelfii, znalazła się na pierwszym miejscu listy „Billboardu” dzięki kombinacji śmiałego, bezkompromisowego nastawienia i charyzmy. Debiutancki album, „Eve: Ruff Ryder`s First Lady”, był śmiałym odcięciem się od narastającego w hip-opie i R&B schematu „Macho”.

Eve nie można z nikim porównać – żadna kobieta w hip-hopie nie potrafi jak ona oswoić publiczności. Dała o się poznać w reklamówce Sprite`a, gdzie pokazała wyczucie tekstu i kilka ciosów karate... Kiedy trafiła na obejmującą trzydzieści miast trasę Ruff Ryder/Cash Money (trwającą od lutego do kwietnia 2000 roku), weszła do hip-hopowej najwyższej półki.
Jest jednak jeszcze teraz na etapie przechodzenia ze statusu debiutanta do uznanej gwiazdy. Zachowuje się dokładnie tak jak powinna: zarówno w muzyce, jak i pod względem kreacji image`u. Wszystko ma na własnych warunkach.

Jej teksty, nietypowe beaty i pełne niespodzianek rapowanie, sprawiają że wysuwa się na czoło hip-hopowej ligi. W tekstach Eve gromadzi wnioski z życiowych doświadczeń, odpowiadają one głosowi jej serca. Prezentuje je z wdziękiem i siłą. Jeżeli dodać do tego niebanalny zespół producentów: Dr. Dre, Swizz Beatz, Marleyowie, Stevie J., Teflon i Shok, „Scorpion” jest po prostu perłą.

Pierwszym singlem z płyty jest pełna charyzmy, stanowcza piosenka „Who`s That Girl” wyprodukowana przez Teflona. To świetny przykład, jak Eve popisuje się swoim stylem, bez ingerencji w zawartość tekstową. Drugim singlem jest porywający „Let Me Blow Ya Mind” (z udziałem Gwen Stefani). Skutecznie spełnia swój cel: podnosi z siedzenia i kieruje na parkiet.
Mówiąc w skrócie: Scorpion to synteza wspaniale zaaranżowanych beatów ze świetnymi umiejętnościami wokalnymi.
Więcej: biografia, galeria, teledyski, inne utwory na stronie artysty: Eve
 • Cowboy - Eve, Fatboy Slim
  Cowboy - Eve , Fatboy Slim
  tekst utworu do ulubionych
 • Speechless - Alicia Keys, Eve
  Speechless - Alicia Keys , Eve
  do ulubionych
więcej utworów
Eve

ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Get Down And Get With It - Slade
  Get Down And Get With It - Slade
  liczba odtworzeń: 181
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Love Hungry Man - AC/DC
 • By The Way - Red Hot Chili Peppers
  By The Way - Red Hot Chili Peppers
  liczba odtworzeń: 2965
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Straight To Hell - The Clash
 • River - Eminem, Ed Sheeran
  River - Eminem, Ed Sheeran
  liczba odtworzeń: 0
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • The Orange Monkey - PJ Harvey
  The Orange Monkey - PJ Harvey
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Marchewkowe Pole - Lady Pank
  Marchewkowe Pole - Lady Pank
  liczba odtworzeń: 2007
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • So Easy - Röyksopp
 • Easily - Red Hot Chili Peppers
 • Make Love - Daft Punk
  Make Love - Daft Punk
  liczba odtworzeń: 89
  tekst utworu do ulubionych strona artysty