Eskarock:

utwory

Far Behind - Eddie Vedder

Far Behind - Eddie Vedder
O Zespole: Eddie Vedder (właśc. Edward Louis Severson III) - amerykański muzyk rockowy i wokalista legendarnego zespołu Pearl Jam, jednej z najważniejszych grup rockowych i grunge. Urodził się 23 grudnia 1964 roku w Evanston w stanie Illinois. Jest wegetarianinem.

Rodzice Eddiego wzięli rozwód gdy był jeszcze niemowlęciem. Mama Eddiego wyszła ponownie za mąż. Eddie ma trzech braci. W 1974 roku zamieszkał w San Diego z rodziną. Po tym jak jego rodzina postanowiła przeprowadzić się w 1981 roku do Chicago został w San Diego i zajął się muzyką. Przeżył szok gdy dowiedział się, że człowiek, którego uważał za ojca jest tylko jego ojczymem.

W San Diego spotkał Jacka Ironsa. Pewnego dnia Irons przyniósł Eddiemu kasetę z nagraniami, które stworzyli jego znajomi z Seattle. Eddiemu spodobały się kawałki z kasety i postanowił nagrać wokale do nich. Tak Eddie Vedder poznał przyszły zespół Mookie Blaylock, który tworzyli Gossard, Jeff Ament, Mike McCready i Dave Krusen. Panowie podpisali kontrakt płytowy z wytwórnią Epic i zmieniali nazwę zespołu na Pearl Jam. 28 sierpnia 1991 roku wydali pierwszy album zatytułowany „Ten”, później został wydany „Vitalogy”. Pearl Jam i Eddie Vedder wylansowali takie przeboje jak „Even Flow”, „Black”, czy megahit „Jeremy”.

Pearl Jam oraz Nirvana, Alice In Chains czy Soundgarden stały się najważniejszymi kapelami sceny grunge. Eddie znany z charakterystycznego wokalu i różnych niekonwencjonalnych zachowań angażuje się również politycznie (między innymi wspierał amerykańskiego polityka Ralpha Nadera). Wokalista potrafi również grać na takich instrumentach jak ukulele, sitar, akordeon, perkusja i gitara.

Eddie mimo bycia idolem dla wielu fanów, sam również miał ulubiony zespół punkrockowy - The Ramones. Szczęście mu sprzyjało. Los pozwolił Eddiemu zaśpiewać wspólnie z The Ramones podczas pożegnalnego koncertu grupy w 1996 roku. Na zakończenie działalności The Ramones zaśpiewało utwór „Any Way You Want It”, a Eddie razem z nimi.

W 2007 roku Vedder wydał swój pierwszy solowy album „Into The Wild” z muzyką do filmu Seana Penna o tym samym tytule. Na tym albumie możemy znaleźć takie utwory jak „No Ceiling” czy „Far Behind”. Soundtrack otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów w kategorii Best Original Score in a Motion Picture oraz Best Original Song in a Motion Pictu re (za piosenkę “Guaranteed”).
Więcej: biografia, galeria, teledyski, inne utwory na stronie artysty: Eddie Vedder
 • Hard Sun - Eddie Vedder
  Hard Sun - Eddie Vedder
  tekst utworu do ulubionych
 • Longing To Belong - Eddie Vedder
 • Far Behind - Eddie Vedder
więcej utworów
Eddie Vedder

ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Powerless - Linkin Park
 • Big Eyes - Lana Del Rey
  Big Eyes - Lana Del Rey
  liczba odtworzeń: 265
  do ulubionych strona artysty
 • Solsbury Hill - Peter Gabriel
  Solsbury Hill - Peter Gabriel
  liczba odtworzeń: 255
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Już Wiem, Że Nic Nie Wiem - Agnieszka Chylińska
 • Big Girls Cry - Sia
  Big Girls Cry - Sia
  liczba odtworzeń: 0
  obejrzyj teledysk do ulubionych strona artysty
 • Out Of Control - The Chemical Brothers
 • Saint Veronica - Billy Talent
  Saint Veronica - Billy Talent
  liczba odtworzeń: 1644
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Your Fight - Skunk Anansie
 • Kultowy Baby I'm Gonna Leave You - Led Zeppelin
  Baby I'm Gonna Leave You - Led Zeppelin
  liczba odtworzeń: 1657
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Close To The Sun - Guano Apes
  Close To The Sun - Guano Apes
  liczba odtworzeń: 41118
  obejrzyj teledysk do ulubionych strona artysty