Eskarock:

utwory

Lips Like Morphine - Kill Hannah

Lips Like Morphine - Kill Hannah
Gramy to w: Eska Rock
O Zespole: Kill Hannah to grupa rockowa założona w Chicago w 1994 roku przez Mata Devine’a, który jest autorem tekstów i liderem grupy. Zespół związany jest z wytwórnią Atlantic Records. Nazwa grupy nawiązuje do imienia byłej dziewczyny Mata, którą poznał w Illinois State University w Normal, Illinois w czasie studiów (zaliczył tylko jeden semestr). W tym czasie Devine śpiewał i grał na gitarze w grupie "In a Jar UK".  Związek Mata z Hannah był krótki, jednak ból po rozstaniu był na tyle silny, że Devin polecił wydrukować nalepki z napisem „Kill Hannah”, które potem umieszczone zostaly na płytach "In a Jar UK".
W latach 1996-2003 grupa opublikowała bez udziału żadnej wytwórni płytowej w sumie osiem albumów LP, singiel i EP. Wszystkie wydawnictwa bardzo szybko się sprzedały.

W 2002 roku, kiedy z grupą Kill Hannah współpracował Steve Hutton (poprzednio manager Kida Rocka), zespół zawarł kontrakt z Atlantic Records.

Grupa nagrała swój debiutancki album zatytułowany „For Never & Ever” zimą 2003 roku, z producentem Seanem Beavanem (No Doubt, Marilyn Manson, Nine Inch Nails) i mikserem Timem Palmerem (U2, The Cure, Tears for Fears, HIM). Na płycie znalazły się w większości stare utwory, które Kill Hannah nagrał w nowych wersjach oraz kilka piosenek, które zespół grał wcześniej na żywo. Powstał też teledysk do piosenki „Unwanted”, ale opublikowano go dopiero w 2006 roku i to jedynie w internecie.

Od 2003 roku muzycy koncertowali m.in. z: Chevelle, HIM, The Sounds, Evanescence, Jane's Addiction, Everclear, Eve 6, The All-American Rejects, Fuel, P.O.D., The Distillers, Story of the Year, Three Days Grace, Alien Ant Farm, The Buzzcocks, Andrew WK, Trapt, 30 Seconds to Mars, MorissonPoe, Mindless Self Indulgence, Flyleaf, Alice in Chains, Velvet Revolver (za każdym razem tylko z jedną z grup).

Drugi album Kill Hannah ukazał się w sierpniu 2006 roku i nosił tytuł „Until There’s Nothing Left of Us”. Następnie w 2008 roku grupa wydała kolejną płytę „Hope For The Hopeless” dla Roadrunner Records. W grudniu 2008 roku Kill Hannah wystąpił podczas New Heart For X-mas 6, gdzie wykonali dwie nowe piosenki: „Radio” i „Snowblinded”.

Obecny skład grupy: Mat Devine - wokal, gitara; Jonathan Radtke - gitara; Dan Wiese - gitara; Greg Corner - gitara basowa; Elias Mallin - perkusja koncertowa.
Więcej: biografia, galeria, teledyski, inne utwory na stronie artysty: Kill Hannah
 • Lips Like Morphine - Kill Hannah
  Lips Like Morphine - Kill Hannah
  tekst utworu do ulubionych
 • Strobe Lights - Kill Hannah
  Strobe Lights - Kill Hannah
  do ulubionych
więcej utworów
Kill Hannah

ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Like Kids - Suede
  Like Kids - Suede
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Jaded - Aerosmith
  Jaded - Aerosmith
  liczba odtworzeń: 42
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Księżycowy Krok - Aya RL
 • New Divide - Linkin Park
  New Divide - Linkin Park
  liczba odtworzeń: 1603
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Tired - Adele
 • Wake Up - Mad Season
 • Liar - Korn
 • Scared Of The Moon - Michael Jackson
 • Hunter - Portishead
 • Eye Of The Storm - Scorpions
  Eye Of The Storm - Scorpions
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty