Eskarock:

utwory

New Day - Wyclef Jean Bono

New Day - Wyclef Jean, Bono
O Zespole: To wyłącznie swojemu niezwykłemu talentowi Wyclef Jean zawdzięcza dzisiaj obecną pozycję i popularność na całym świecie. Był członkiem jednej z najsłynniejszych hip-hopowych grup świata, ale jego solowe płyty sprzedają się w nie mniejszych, multi-platynowych nakładach. Był producentem i gościem na płytach wielu gwiazd, czasem z zupełnie różnych biegunów muzycznych.

„Masquerade” to kolejny krok na drodze rozwoju artysty, który już od dziesięciu lat niepowstrzymany przez nikogo pnie się po szczeblach kariery z takim samym impetem, jak dziesięć lat temu, kiedy po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno. A było to za sprawą grupy The Fugees, której od razu stał się niekwestionowanym liderem i której album „The Score” okazał się jednym z najbardziej wpływowych w całej historii hip-hopu.  The Score sprzedał się w nakładzie ponad 11 milionów kopii, zgarnął dwie statuetki Grammy (m.in. w kategorii Najlepszy Album Rap) i utorował drogę do solowego sukcesu wszystkim trzem członkom grupy.

W 1997 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Wyclefa „The Carnival”, multi-platynowa produkcja z mega przebojem „Gone Till November”, za który artysta nominowany był do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Wokalista R&B. Druga płyta „The Ecleftic – 2 Sides II a Book” okazała się jeszcze bardziej różnorodna, od tanecznego „Dirty South”, przez zaangażowaną społecznie balladę „Diallo”, a kończąc na przeboju „911”, nagranym w duecie z Mary J. Bigde.

Rzadko spotyka się muzyka, który tak dobrze porusza się w zupełnie różnych gatunkach muzycznych. „Masquerade” to ciężki hip-hopowy kawałek, w którym Wyclefowi towarzyszy M.O.P. i w momencie, kiedy wielu producentów na samym duecie oparłoby cały pomysł na utwór, Clef zaprasza na niego także izraelską skrzypaczkę Miri Ben Ari, idealnie dopasowującą kodę do całości utworu. Udowadniając, że ma nie tylko ucho do muzyki, ale i nosa do wyszukiwania talentów, umieścił na płycie duet z Claudette Ortiz z grupy City High - „One Last Chance”. „Daddy” to z kolej jeden z najsmutniejszych utworów, jakie kiedykolwiek słyszeliście.

Producent, aranżer, kompozytor, muzyk, rapper, wokalista i niesamowity showman – jest jedną z nielicznych osób, które nie dość, że robią to wszystko, to są w tym niezastąpione. Jest tylko jeden Wyclef Jean i potwierdził on już swoją pozycję jednego z najzdolniejszych, najbardziej różnorodnych i znakomitych artystów ostatnich lat.
Więcej: biografia, galeria, teledyski, inne utwory na stronie artysty: Wyclef Jean
 • Valentine - Tatiana Okupnik, Wyclef Jean
  Valentine - Tatiana Okupnik , Wyclef Jean
  do ulubionych
 • Dar Um Jeito (We Will Find a Way) - Carlos Santana, Wyclef Jean, Avicii
  Dar Um Jeito (We Will Find a Way) - Carlos Santana , Wyclef Jean , Avicii
  obejrzyj teledysk do ulubionych
 • New Day - Wyclef Jean, Bono
 • Let Me Touch Your Button - Wyclef Jean
 • Trouble Again - Wyclef Jean, Serj Tankian
  Trouble Again - Wyclef Jean , Serj Tankian
  do ulubionych
więcej utworów
Serj Tankian

ESKA ROCK - najnowsze hity

 • A One Story Town - Tom Petty and the Heartbreakers
 • Power And The Passion - Midnight Oil
 • Erkekler - Goran Bregovic, Sezen Aksu
  Erkekler - Goran Bregovic, Sezen Aksu
  liczba odtworzeń: 8
  do ulubionych strona artysty
 • Give Life Back To Music - Daft Punk
  Give Life Back To Music - Daft Punk
  liczba odtworzeń: 3
  do ulubionych strona artysty
 • Day In Day Out - Architects
 • Lightz - Limp Bizkit
 • Back To The Shack - Weezer
  Back To The Shack - Weezer
  liczba odtworzeń: 3312
  do ulubionych strona artysty
 • For Your Entertainment - Adam Lambert
  For Your Entertainment - Adam Lambert
  liczba odtworzeń: 0
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Yer So Bad - Tom Petty
 • Shimmering Lights - Kill Screen Music