Arek Frąckowiak

01.05.2014 (11:00)

Stephen King.Sprzedawca strachu.Jego powieści sprzedały się w 350 milionach egzemplarzy! Przetłumaczono go na niemal wszystkie języki świata! Stephen King to dziś niekwestionowany król nie tylko horroru, ale literatury popularnej.W Polsce jednak nikt nie napisał o nim książki… aż do teraz.


STEPHEN KING. SPRZEDAWCA STRACHU – to pierwsza polska książka   o królu grozy. Opowieść o Kingu i jego twórczości, ale snutą z perspektywy kina.

Robert Ziębiński omawia tu każdą ekranizację prozy Kinga. Od pierwszej ekranizacji, czyli „Carrie” po serial „Pod kopułą”. Nie jest to leksykon. Kino, seriale są tu punktem wyjścia do opowieści o samym Kingu. Pisarzu, który swoją karierę zawdzięcza kinu.

Przez szalone lata 70., przepitą i przećpaną następną dekadę, po powolną stabilizację lat 90. próbujemy pokazać jak zmienił się King, jego pisanie i pozycja na rynku.…
Dlaczego Dolores Claiborne  to jeden z najważniejszych filmów w bogatej filmografii Kinga?

Po co komu wybuchające puszki piwa? Dlaczego King nie może mówić źle o Stanleyu Kubricku? Na te i wiele innych pytań odpowie wam  Stephen King. Sprzedawca strachu.


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz