Zakk Wylde - Koncert ŁÓDŹ

Zakk Wylde - Koncert ŁÓDŹ
  • Miejsce: Klub Wytwórnia w Łodzi ul. Łąkowa 29, Łódź
  • Czas: Piątek, 3 czerwca 2016, 20:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Zakk Wylde
Zakk Wylde, jeden z najlepszych gitarzystów heavy metalowych na świecie, po raz pierwszy zagra w Polsce solowy koncert. 3 czerwca w Łodzi muzyk zaprezentuje materiał ze swojego solowego albumu „Book Of Shadows II”, na który trzeba było czekać aż 20 lat.

Pierwsza część „Book Of Shadows” ukazała się w 1996 roku. Wylde nagrał ją w przerwie pomiędzy pracą a koncertami z Ozzym Osbournem. Następczyni tamtej płyty ma trafić do sprzedaży 8 kwietnia tego roku, a portal RollingStone.com ogłosił ją jednym z najbardziej oczekiwanych metalowych albumów 2016 roku.

Nowy materiał został w całości nagrany i wyprodukowany w domowym studio nagraniowym Wylde'a - The Black Vatican.
„Book Of Shadows II” pod kątem stylistyki nie będzie odbiegała od swojej poprzedniczki. Akustyczne brzmienie, fortepian, ale i gitary elektryczne znalazły swoje miejsce na krążku.

Zakk Wylde zaczął grać na gitarze w wieku 8 lat. W wieku 14 lat potrafił poświęcać grze cały czas od powrotu ze szkoły do ponownego wyjścia rano. Razem z pierwszymi zespołami Stone Henge i Zyris grywał lokalnie w New Jersey. W 1987 roku wysłał demo Ozzy’emu Osbourne’owi, a ten zatrudnił go na miejsce gitarzysty Jake'a E. Lee.
Razem z Ozzym Zakk występował do 1995 roku. W 1998 roku Wylde, Phil Ondicha i Nick Catanese powołali do życia heavymetalową grupę Black Label Society, na czele której gitarzysta stoi do dzisiaj. Do składu Ozzy'ego Zakk powrócił w 2001 roku. W 2006 roku został wprowadzony do Hollywood Rock Walk of Fame w uznaniu za pełną sukcesów karierę muzyczną oraz wkład w przemysł muzyczny.
W 2013 roku grupa Black Label Society wydała koncertowy album „Unblackened”, a teraz przyszedł czas na solowy popis jednego z najlepszych metalowych gitarzystów na świecie.
Zapraszamy do Łodzi.

Organizator: Metal Mind Productions

Ceny biletów w przedsprzedaży:
140 - płyta
170 - siedzące

W dniu:
160 - płyta
190 - siedzące

Bilety w sprzedaży od 19 lutego na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl oraz w klubie Wytwórnia

Tagi: rock