Young Guns/Your Demise -...

Young Guns/Your Demise - KONCERT w Poznaniu
  • Miejsce: Klub Pod Minogą ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
  • Czas: Sobota, 10 listopada 2012, 19:00
  • Cena od: przedsprzedaż - 47 PLN / w dniu koncertu - 55 PLN
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Young Guns
Brytyjski zespół Young Guns jesienią pojawi się w Polsce na dwóch koncertach! Grupa zagra 10 listopada w poznańskim klubie Pod Minogą i 11 listopada w warszawskiej Hydrozagadce!

Young Guns to młody zespół z Wielkiej Brytanii. Tworzy go pięciu muzyków: Gustav Wood (wokal), John Taylor (gitara), Fraser Taylor (gitara), Simon Mitchell (bas) i Ben Jolliffe (perkusja). Grają alternatywnego rocka, a polskiej publiczności znani są przede wszystkim z ubiegłorocznego występu na warszawskich Ursynaliach i kolejnych dwóch koncertów, które zagrali w naszym kraju w ramach swojej jesiennej trasy.

W 2009 roku formacja wydała swoją debiutancką EP-kę „Mirrors”, a rok później pierwszy album – „All Our Kings Are Dead”. Debiutancki krążek Young Guns dotarł do pierwszej pięćdziesiątki UK Album Chart i trzeciego miejsca UK Rock Chart oraz UK Indie Chart. Sukces płyty przełożył się na zainteresowanie magazynów muzycznych. Young Guns trafili na okładki wielu pism branżowych, zagrali serię wyprzedanych koncertów, a także wystąpili u boku formacji takich jak Bon Jovi czy Lostprophets. Zespół zagrał też na wielu festiwalach w Wielkiej Brytanii oraz w Europie kontynentalnej, w tym na głównej scenie Reading Festival. Jesienią 2012 zespół wraca do Polski w nowej odsłonie! Oprócz gwiazdy wieczoru, na scenie pojawią się również zespoły Your Demise i Don Broco.