Wojtek Pilichowski & Bruk...

Wojtek Pilichowski & Bruk Braders w Warszawie
  • Miejsce: Hard Rock Cafe ul. Złota 59, Warszawa
  • Czas: Poniedziałek, 28 listopada 2011, 20:00
  • Cena od: przedsprzedaż - 27 PLN / w dniu koncertu - 38 PLN
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Pilichowski Wojciech
Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994 roku. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej.

Ostatni solowy, koncertowy album artysty ukazał się zarówno w wersji audio, jak i DVD. Jako muzyk sesyjny, Pilichowski nagrał ponad 120 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny - w sumie kilka milionów nośników i kilka tysięcy koncertów. Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą. Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Włochy), European Bass Day (Niemcy), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Aktualnie działa w pięciu składach: Pilichowski Band, PiR2, Jan Bo, Rock Loves Chopin, Music Master: Chopin oraz Cichoński - Pilichowski Quartet. W marcu 2010 roku ukazała się nowa, studyjna płyta Wojtka pod tytułem "Fair of Noise". Jest to jego dziewiąty solowy album. Ukazaniu się płyty towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca ok. 50 koncertów w całym kraju. W marcu 2011 roku odbyła się premiera koncertowej płyty Wojtka. 
Bruk Braders to z kolei grupa 3 beatboxerów związanych z Bruk Festivalem. W skład zespołu wchodzą światowi mistrzowie tworzenia muzyki bez udziału instrumentów: niekwestionowany autorytet na polskiej scenie - Blady Kris, wicemistrz świata z Belgii - Roxorlopps oraz Dharni – mistrz Azji z Singapuru. Występy Bruk Braders są niezwykle żywiołowe, oryginalne i zaskakujące.