Waglewski & Łęczycki w...

Waglewski & Łęczycki w Warszawie
  • Miejsce: Hard Rock Cafe ul. Złota 59, Warszawa
  • Czas: Poniedziałek, 23 stycznia 2012, 21:00
  • Cena od: przedsprzedaż - 32 PLN / w dniu koncertu - 42 PLN
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Wojciech Waglewski
Waglewski & Łęczycki to koncertowy, akustyczny projekt dwóch znakomitych muzyków.

Wojciech Waglewski to założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu "Męskie Granie", gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Muzyk studyjny i producent wielu płyt.

Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak "Bemibem", "Osjan", "Morawski Waglewski Nowicki Hołdys". Laureat Paszportu Polityki za działalność kompozytorską i producencką oraz za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur. Bartek "Boruta" Łęczycki to z wykształcenia socjolog. Ceniony nauczyciel gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej.

Najlepszy Harmonijkarz w Polsce w 2005 oraz 2006 r. według czytelników kwartalnika "Twój Blues". Współpracował z czołówką polskich muzyków bluesowych i jazzowych (np. Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Mateusz Pospieszalski, Marcin Masecki, Mariusz Bogdanowicz, Artur Lesicki, Jacek Niedziela, Sławek Wierzcholski, Roman Puchowski czy Piotr Biskupski). Ostatnio współpracuje z muzykami wywodzącymi się z hip-hopu - Fiszem i Emade. W 2007 r. otrzymał platynową płytę za udział w projekcie "Maleńczuk & Waglewski - Koledzy".