Udo Dirkschneider - KONCERT

Udo Dirkschneider - KONCERT
  • Miejsce: Progresja Music Zone ul. Fort Wola 22, Warszawa
  • Czas: Czwartek, 10 marca 2016, 20:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Accept
Były członek legendarnej kapeli ACCEPTUdo Dirkschneider już w marcu w Progresja Music Zone!

Będzie to ostatnia szansa, aby usłyszeć piosenki Acceptu z oryginalnym wokalem Dirkschneidera. Udo już nigdy więcej nie wróci na trasę z tym repertuarem.

W roli supportu wystąpi Anvil – legendarny zespół z Kanady, którego brzmienie wywarło wpływ na takie kapele jak Slayer, Megadeth, Anthrax, czy Metallica!

Trasa Back To The Roots Tour wyprzedaje się w całej Europie, a już w marcu zawita do Warszawy na jedyny koncert w Polsce!

Ikona metalu Udo Dirkschneider podczas, rozpoczynającej się na początku 2016 roku trasy, będzie wykonywał utwory ACCEPT.
Udo pochodzi z Solingen i jest niepodważalnie najbardziej cenionym twórcą niemieckiego heavy metalu. Jego głos jest ugruntował pozycję ponadczasowych hitów, takich jak: “Princess Of The Dawn”, “Balls To The Wall” czy “Metal Heart”. Podczas koncertu w Progresji muzyk wykona pełen set piosenek z okresu działalności w ACCEPT. Wystąpi wraz z obecnymi członkami zespołu U.D.O. – ale z uwagi na szczególny charakter trasy, firmowana jest ona nazwiskiem artysty – Dirkschneider. Najbardziej płodnym i przełomowym okresem w karierze muzyka był początek lat 80-tych. Nadchodząca trasa przeniesie nas w ten wspaniały rozdział kariery Dirkschneidera.

“Nadal sprawi mi ogromna frajdę granie tych piosnek na żywo” – mówi Udo. “Oczywiście, jest to duża część mojego życia, jednak przychodzi moment w życiu, gdy trzeba zamknąć pewien rozdział. Było wiele spekulacji i plotek dotyczących ACCEPT. Dlatego też postanowiłem wydać muzyczny manifest tą trasą, dając tym samym, fanom możliwość posłuchania starych piosenek, w pełnym wymiarze czasowym”.

Po tej trasie, od 2017 roku, U.D.O. będą grać wyłącznie utwory z obecnego repertuaru zespołu Dirkschneidera, który powstał w późnych latach 80-tych, tuż po odejściu muzyka z ACCEPT. Ten niemiecki wokalista na przestrzeni wielu lat działalności, stworzył ponadczasowe hity, takie jak: “Animal House”, “Timebomb” lub “Man And Machine”. Jednak z końcem przyszłorocznej trasy, ten etap w historii muzyki rockowej zostanie zamknięty na zawsze.