The Subways, KONCERT WARSZAWA

The Subways, KONCERT WARSZAWA
  • Miejsce: KLUB PROXIMA ul. ŻWIRKI I WIGURY 99A, Warszawa
  • Czas: Środa, 18 lutego 2015, 18:00
  • Cena od: bilet wstępu - 59 PLN / bilet wstepu - 69 PLN
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: The Subways
The Subways wystąpią w warszawskiej Proximie już 18 lutego, supportowane przez formację Kill It Kid i Purple!

Europejska trasa koncertowa The Subways to aż 40 dat, między lutym, marcem i kwietniem 2015 roku. Ogłoszenie tournee połączone było z uruchomieniem przedsprzedaży najnowszego krążka grupy. Permiera “The Subways” planowana jest na luty 2015 roku, jednak już teraz, po jego zamówieniu na www.thesubways.net - pobrać można pierwszą część LP (6 utworów). Wydawnictwo promuje singiel “I’m In Love And It’s Burning In My Soul”. Tym co z pewnością będzie wyróżniało „The Subways” jest fakt, iż podczas pracy nad materiałem zespół zrezygnował z pomocy uznanych producentów i produkcją zajął się sam wokalista, Billy Lunn.

Billy, Charlotte i Josh debiutowali w 2005 roku albumem “Young For Eternity”. To właśnie z tego krążka pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych singli grupy – “Rock & Roll Queen”. Następca debiutu, album “All Or Nothing”, został wydany w 2008 roku – w bardzo trudnym dla grupy momencie, kiedy Charlotte i Billy decydowali o rozpadzie swojego związku, jednocześnie walcząc z chorobą wokalisty. Kolejna płyta ukazała się znów po trzech latach – w roku 2011. “Money And Celebrity” promował świetny singiel “We Don’t Need Money To Have A Good Time”.

“The Subways” to czwarta propozycja od The Subways. Krótko po premierze albumu zespół pojawi się w Polsce!

Kill It Kid debiutowali w 2009 roku świetnie przyjętym albumem „Kill It Kid”. Płyta zyskała wysokie noty w zestawieniach magazynów NME i Clash. Była także nominowana do nagród XFM. Kolejny krążek – „Feet Fall Heavy” – ukazał się dwa lata później. Produkcją tej płyty zajął się Leo Abrahams, znany ze współpracy z Brianem Eno czy Brettem Andersonem. Single „Pray On Me”, „Heart Rested With You” i „Wild & Wasted Water” chętnie grał w swoich audycjach Zane Lowe. Dziennikarze używali zaś porównań m.in. do Black Keys! W ubiegłym roku premierę miało najnowsze wydawnictwo zespołu – „You Owe Nothing”. To jego pierwsza płyta, wydana przez Warner Music. Właśnie w ramach jej promocji Kill It Kid można było zobaczyć jesienią na koncercie w Poznaniu.

Warszawski koncert otworzy występ Purple, dla którego wspólna trasa z The Subways jest jedną z pierwszych możliwości zaistnienia w świadomości europejskich słuchaczy. Trio pochodzi z małego miasteczka w Texasie, a wśród swoich podstawowych inspiracji wymienia The Pixies czy Yeah Yeah Yeahs. Purple debiutowali w zeszłym roku albumem „(409)”.


- informacja prasowa.