Steve Rothery Band - KONCERT

Steve Rothery Band - KONCERT
  • Miejsce: Progresja Music Zone ul. Fort Wola 22, Warszawa
  • Czas: Poniedziałek, 15 lutego 2016, 19:00
  • Kategoria: koncerty
Steve Rothery, gitarzysta i współzałożyciel Marillion pojawi się ze swoim zespołem po raz pierwszy w Warszawie i na scenie Progresji promując swój ostatni, uznany przez fanów i krytyków album “The Ghosts of Pripyat”.

Płyta, na której gościnnie wystąpili m.in. Steve Hackett oraz Steven Wilson została opisana przez prasę muzyczną jako:
Prog Magazine: “Wystawny debiut solowy”
Powerplay: “To jest melodyjny, wznoszący się rock progresywny zagrany przez muzycznych wirtuozów – szczerze polecamy”
Clair Obscur: “Coś pięknego” 8.5/10
Jukebox Metal: “Pełen emocji i piękny” 4.5/5
Echoes and Dust: “Wszyscy miłośnicy twórczości Rotherego w oraz poza Marillion czekali długo na jego pierwszą solową płytę ale uwierzcie, że definitywnie warto było tyle czekać. Niezwykle atmosferyczny, dynamiczny, budzący emocje oraz przepięknie nagrany i zmiksowany album jest dokładnie tym na co miłośnicy talentu Steve’a czekali z zapartym tchem od lat. Dla wszystkich pozostałych płyta będzie świetną wizytówką twórczości jednego z najbardziej uznanych brytyjskich mistrzów gitary. Idealne wprowadzenie do muzycznego świata gitarzysty, w którym jego nieokiełznany talent wciąż serwuje nam wyjątkową porcję muzyki.”

W drugiej części koncertu Steve zaprezentuje swoim wielbicielom klasyczne utwory Marillion z czasów kiedy wokalistą był jeszcze Fish, które zostaną zaśpiewane przez Martina Jakubskiego.
Po koncercie zostanie zorganizowana specjalna sesja meet&greet z fanami.