Shiedown - KONCERT w klubie...

Shiedown - KONCERT w klubie Proxima
  • Miejsce: Proxima ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa
  • Czas: Czwartek, 18 października 2012, 19:00
  • Cena od: przedsprzedaż - 79 PLN / w dniu koncertu - 89 PLN
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: shinedown
Znani są m.in z utworów "45" i "Save Me". Na całym świecie sprzedali ponad 10 milionów płyt. Grupa Shinedown wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, w warszawskim klubie Proxima.

Ich utwór "Her name is Alice" znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Alicja w Krainie Czarów". Do Europy przybędą by promować swoje ostatnie wydawnictwo album "Amaryllis", który ukazał się 27 marca tego roku.

Shinedown to amerykański zespół rockowy z Jacksonville na Florydzie, utworzony w 2001 roku przez Brenta Smitha, Brada Stewarta, Jasina Todda i Barry'ego Kercha. W 2002 roku, wytwórnia Atlantic zawarła z nimi umowę, dając im możliwość relizacji marzeń. W Los Angeles trafili w ręce producenta Boba Marletta, który przesłuchał ich utwory. Dały one poczatek ich debiutanckiej płycie, zatytułowanej „Leave A Whisper”. Aktualnie z oryginalnego sładu zespołu pozostał Smith i Kerch, a do grupy dołączuli Zach Myers (gitara) Eric Bass (gitara basowa).

Od początku istnienia zespół Shinedown wydał cztery albumy -  "Leave a Whisper"(2003), "Us and Them" (2005), "The Sound of Madness" (2008) i "Amaryllis" (2012) oraz 15 singli.Zespół sprzedał ponad 10 milionów swoich płyt na całym świecie. Ostatnie wydawnictwo, płyta "Amaryllis"" premierę miała 27 marca, a teledysk do utworu "Unity" został wydany 12 marca. Równocześnie z płytą ukazał się e-book opisujący pracę nad tworzeniem "Amaryllis" zatytułowany "For Your Sake: Inside the Making of Amaryllis". Album został nagrany w studiach: Lightning Sound Studios, Ocean Way Recording oraz Capitol Studios. Produkcją zajmował się Rob Cavallo, który był także producentem poprzedniego krążka, The Sound of Madness.

SUPPORT: Redlight King i Exit Ten

Założycielem Redlight King jest Kanadyjczyk Mark Kasprzyk, pochodzący z Hamilton. W czerwcu 2011 roku ukazała się debiutancka płyta formacji zatytułowana "Something for the Pain". Wcześniej Kasprzyk wydał dwa solowe albumy firmując je pseudonimem Kazzer.

Drugi z supportów, Exit Ten szturmem podbił metalowe zestawienia, jak i radiowe playlisty. Ich drugi album, "Give Me Infinity" to jedno z najciekawszych wydawnictw Visible Noise, a także, jeden z albumów, który udowadnia, że zarówno pop, ciężki metal czy progresywny rock mają wspólny mianownik. W 2012 r. zespół wydał EPkę "Sunset", doskonale przyjętą przez fanów oraz zapowiadającą nowe pozycję w dyskografii.