ROYAL BLOOD - Open'er Festival

ROYAL BLOOD - Open'er Festival
  • Miejsce: Lotnisko Gdynia-Kosakowo Gdynia
  • Czas: Środa, 28 czerwca 2017, 15:00
  • Kategoria: festiwale
  • Gwiazdy: Royal Blood
W Royal Blood generowanie hałasu wzięło na swoje barki tylko dwóch muzyków. Wystarczają im bas i perkusja. I naprawdę w tym wypadku mniej znaczy więcej. Ich pierwszy koncert na Open'erze przeszedł do historii jako jedyny, po którym musiano w ekspresowym tempie naprawiać podłogę (Alter Stage miała wtedy nieco bardziej kameralny charakter niż obecnie) i zapewne był to tylko promil w morzu podobnych wydarzeń na długiej trasie Royal Blood. Nim wydali debiutancki, imienny album, byli już właściwie na ustach wszystkich najważniejszych mediów i postaci przemysłu muzycznego. Znaleźli się na liście talentów BBC Radio 1, Arctic Monkeys zaprosili ich na support podczas swoich największych koncertów, a ich występ na Open'erze nie pomieścił wszystkich chętnych.

Po premierze płyty mogło być więc tylko lepiej. I było! "Royal Blood" stał się najszybciej kupowanym rockowym debiutem na Wyspach w ciągu ostatnich trzech lat. Płyta osiągnęła tam status platyny i nawet okładka tego krótkiego, acz wyjątkowo intensywnego albumu zgarnęła prestiżową nagrodę dla najlepszej szaty graficznej 2014 roku.

Muzycy ruszyli w ogromną trasę koncertową wyprzedając dosłownie każdy koncert i wypełniając przestrzeń przed każdą festiwalową sceną. Kolejnym sukcesem było zaproszenie na wspólną trasę z Foo Fighters i wreszcie BRIT Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu. Statuetkę wręczał im Jimmy Page, wcześniej sam komplementujący ich muzykę. Gdzieś między tymi wszystkimi laurami i setkami tysięcy kilometrów powstawał drugi album duetu, który bez cienia przesady jest jedną z najbardziej oczekiwanych płyty 2017 roku. Mamy wielką nadzieje, że choć część premierowych kompozycji usłyszymy jeszcze przed występem Mike'a i Bena na Open'erze!
Tagi: rock