Queen + Adam Lambert - Rock In...

Queen + Adam Lambert - Rock In Wroclaw Festival
  • Miejsce: Stadion Wrocław al. Śląska 1, Wrocław
  • Czas: Sobota, 7 lipca 2012, 18:00
  • Cena od: Kategoria 4 - 99 PLN / Miejsca stojące - płyta - 159 PLN / Kategoria 3 - 199 PLN / Kategoria 2 - 249 PLN / Kategoria 1 - 299 PLN / N-kat 1 - 299 PLN / Miejsca stojące - Golden Circle - 399 PLN / Miejsca stojące - Golden Prestige - 549 PLN / VIP - 900 PLN
  • Kategoria: koncerty, festiwale
  • Gwiazdy: IRA, Queen, Mona
  • Strona www: www.rockinwroclaw.pl
Queen zagra w Polsce! Legenda rocka, z gościnnym udziałem Adama Lamberta, wystąpi 7 lipca we Wrocławiu. Koncert odbędzie się w ramach nowej imprezy - Rock in Wroclaw Festival.
7 lipca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zagra legendarna grupa Queen, którą na nowo połączył amerykański wokalista Adam Lambert. Wrocławski koncert zespołu, pierwszy przed polską publicznością, jest jednocześnie jednym z nielicznych w Europie, jaki na ten sezon zapowiedzieli artyści. Największe przeboje usłyszymy w wykonaniu Briana Maya i Rogera Taylora, muzyków i kompozytorów Queen, którzy do współpracy zaprosili Adama Lamberta - finalistę 8. edycji programu „American Idol“ , wokalistę o niezwykłym głosie i rzadko spotykanej skali. Zgodnie z tradycją zespołu możemy, spodziewać się prawdziwego show – wielkich przebojów i bogatej oprawy świetlnej oraz multimedialnej. Takie widowiska od zawsze były znakiem firmowym Queen, dzięki którym formacja utrwaliła swoją pozycję jednego z najlepszych zespołów ostatniego stulecia i ikony światowego rocka. Członkowie zespołu Queen, Roger Tyler i Brian May, spotkali się z Adamem Lambertem podczas finału 8. edycji programu „American Idol“ w maju 2009 r., podczas którego wspólnie wykonali utwór „We Are The Champions“. To wydarzenie zapoczątkowało dalszą współpracę. Już wkrótce Taylor powiedział w wywiadze dla Billboard Magazin, że Adam Lambert wyrósł na znakomitego wykonawcę o niespotykanem głosie. Wspomniał, że chciałby znów podjąć współpracę, która mogłaby być ekscytującym doświadczeniem. Lambert, który w American Idol zajął drugie miejsce, był niekwestionowanym faworytem jury. Brak wygranej nie przeszkodził mu jednak w zrobienu błyskawicznej kariery. Lambert oficjalnie wystąpił z zespołem Queen w minionym roku na zakończenie uroczystości MTV Europe Awards. Trwające 8 minut show wywołało natychmiastową reakcję widzów w internecie i mediach społecznościowych, którzy z ekscytacją domagali się więcej występów Queen z Lambertem. Członkowie zespołu twierdzą, że to wielka szansa, by utwory grupy znów zabrzmiały z podobną siłą, jaką znamy z wykonania Freddiego Mercury`ego. Lambert jednocześnie przyznaje, że nie zamierza zastąpić wcześniejszego, charyzmatycznego frontmana. „Intencją koncertu jest oddanie hołdu Freddiemu i zespołowi przez zaśpiewanie ich najwspanialszych utworów. Sprawienie, by ta muzyka była wiecznie żywa dla fanów i oddawała energię, z której Freddie mógłby być dumny. Nie jestem po to, by zastąpić Freddiego, to niemożliwe (...). Zaproszenie do występów z Queen to najlepsza rzecz, jaka mogła mi się przydarzyć“. Zanim Queen + Adam Lambert pojawią się we Wrocławiu, wystąpią w Moskwie (3 lipca), a potem w Londynie (11 i 12 lipca), gdzie bilety zostały wyprzedane w 2 dni.
Przypomnijmy, że zespół Queen stał się popularny w latach 70. i pozostał jedną z najlepszych grup w historii muzyki rockowej. Pozostawił po sobie 15 albumów studyjnych i 5 koncertowych oraz wiele kompilacji. Spośród albumów aż 18 sięgnęło po 1 miejsce na światowych listach przebojów. Ilość sprzedanych płyt szacuje się na 300 milionów. Od śmierci Freddiego Mercury`ego w 1991 r. Brian May i Roger Tylor kontynuowali koncerty samodzielnie lub z zaproszonymi wokalistami, dając fanom okazję do posłuchania takich klasyków rocka jak „Bohemian Rhapsody“, „We Will Rock you“, „We Are The Champions“, „I Want To Break Free“, „Another One Bites The Dust“ czy „Radio Ga Ga“.

Rock in Wroclaw Festival to pierwszy wrocławski rockowy festiwal z prawdziwego zdarzenia. Pomyślany został jako impreza cykliczna, podczas której prezentowane będą zarówno ikony, jak i najbardziej popularne zespoły sceny polskiej i światowej. Headlinerem festiwalu jest grupa Queen + Adam Lambert. Ich show poprzedzi IRA ze specjalnym, urodzinowym koncertem, w którym wystąpią zaproszeni przez zespół goście. . Następnie na scenę wejdzie amerykańska grupa MONA, jeden z najważniejszych rockowych debiutów ostatnich lat. Ten zespół słuchacze Eski ROCK doskonale kojarzą między innymi dzięki takim hitom jak „Shooting The Moon” czy „Alibis”. Koncerty w ramach festiwalu Rock in Wroclaw odbędą się na nowym Stadionie Miejskim we Wrocławiu.