Peter Hook And The Light...

Peter Hook And The Light Perform
  • Miejsce: Palladium ul. Złota 9, Warszawa
  • Czas: Sobota, 11 lutego 2012, 19:00
  • Cena od: przedsprzedaż - 75 PLN / w dniu koncertu - 85 PLN
  • Kategoria: koncerty
To będzie święto fanów Joy Division! Już 11 lutego w warszawskiej Proximie legendarny basista Joy Division oraz New Order, Peter Hook, wykona w całości genialny album "Unknown Pleasures", debiut zespołu Iana Curtisa. To na tej płycie znajdują się takie klasyczne nagrania jak "Disorder", "She's Lost Control" czy "Shadowplay".

Peter Hook zagra wraz z zespołem The Light. Pierwsze wykonanie albumu "Unknown Pleasures" wraz z tą grupą miało miejsce w maju ubiegłego roku w reaktywowanym przez Hooka klubie Factory. Występ spotkał się z doskonałym odzewem publiki oraz mediów. Podkreślano niezwykle wierne odwzorowanie nagrań legendarnej grupy i uznano ten projekt za doskonały hołd dla Iana Curtisa.

W Proximie grupa wykona nie tylko nagrania z "Unknown Pleasures", ale także inne utwory z repertuaru pierwszej grupy Petera Hooka. Hook to prawdziwa instytucja legenda brytyjskiej rockowej sceny. Basista i założyciel Joy Division oraz New Order, grał także w grupach Monaco, Revenge, Freebass. W latach `80 zajmował się także produkcją nagrań takich zespołów jak Inspiral Carpets czy The Stone Roses. Silnie związany ze sceną manchesterską skupioną wokół klubu Hacienda (Hook był jego współwłaścicielem przez kilka lat). Jeden z bohaterów filmów fabularnych "24 Hour Party People" Michaela Winterbottoma oraz "Control" Antona Corbijna.


UWAGA! KONCERT PRZENIESIONY DO KLUBU PALLADIUM!