Odjazdy, FESTIWAL KATOWICE

Odjazdy, FESTIWAL KATOWICE
  • Miejsce: Spodek Katowice ul. Korfantego 35, Katowice
  • Czas: Sobota, 9 marca 2013, 15:00
  • Cena od: przedsprzedaż - trybuny, góra - 69 PLN / przedsprzedaż - trybuny, dół - 75 PLN / w dniu imprezy - trybuny, dół - 79 PLN / przedsprzedaż - płyta - 79 PLN / w dniu imprezy - trybuny, dół - 85 PLN / w dniu imprezy - płyta - 89 PLN
  • Kategoria: koncerty, festiwale
  • Gwiazdy: Myslovitz, Coma, Turboweekend, Lao Che, Kamil Bednarek, Luxtorpeda
9 marca 2013 roku w katowickim Spodku odbędzie się kolejna edycja cyklicznej imprezy – Odjazdy! Tym razem na jednej scenie zaprezentują się Coma, Luxtorpeda, Myslovitz, Turboweekend (DK), Lao Che, Bednarek oraz Curly Heads.

Coma powstała w 1998 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Pierwsze pięć lat działalności zespół poświęcił na komponowanie muzyki i próby sceniczne, by w końcu, po pewnych przetasowaniach w składzie i zmianie menadżera, w 2004 roku wydać debiutancką płytę. „Pierwsze wyjście z mroku” odbiło się sporym echem na polskiej scenie muzycznej, torując zespołowi drogę do pierwszej ligi. Po wydaniu kolejnych albumów, występach na największych polskich scenach i eksperymencie muzycznym z Orkiestrą Symfoników Gdańskich zespół powrócił z czwartym, „Czerwonym albumem”, wydanym pod koniec 2011 roku.

Projekt Litzy - Luxtorpeda - wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i singla "Autystyczny" zespół wydał drugi krążek "Robaki". Spotkał się on z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Luxtorpeda uważana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju.

Zespól Turboweekend pochodzi z Danii, lecz polskiej publiczności jest już dobrze znany. Muzycy występowali m.in. na warszawskich Ursynaliach czy podczas Rocktober Fest – urodzin EskiROCK. Na swoim koncie mają trzy albumy, w tym wydany w ubiegłym roku „Fault Lines”. Ich międzynarodowa kariera zaczęła się od przebojowego singla „Trouble Is”, a zespół znany jest przede wszystkim z rewelacyjnych występów na żywo, podczas których ich połączenie rocka i elektroniki świetnie się sprawdza.

Lao Che to zespół doskonale znany fanom polskiego rocka. Grupa powstała w 1999 roku, a na swoim koncercie ma pięć płyt drugogrających, w tym kultowe „Powstanie warszawskie”, doskonałe „Gospel” czy zaskakujący „Prąd stały / Prąd zmienny”. W ubiegłym roku Lao Che wydali kolejny album – „Soundtrack” – z którego materiał z pewnością usłyszymy również w poznańskiej Arenie.

Bednarek to nowy projekt, na którego czele stoi charyzmatyczny Kamil Bednarek. Znany z formacji Star Guard Muffin wokalista wydał jako Bednarek album "Jestem...". Jak zapewniają artyści odpowiedzialni za nagranie krążka, przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu niż albumy SGM - mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny. Udział w nagraniach wzięli: sekcja dęta Zion Train, Gutek, Dawid Portasz, Staf (uzdolniony brzeski raper udzielający się już na pierwszej płycie SGM) czy Jelonek.

Zespół Curly Heads powstał w 2010 roku. W jego skład wchodzi sześciu muzyków, w tym Dawid Podsiadło, zwycięzca programu „X Factor”. Curly Heads tworzą muzykę z pogranicza brytyjskiego pop rocka, a wśród swoich podstawowych inspiracji wymieniają między innymi Arctic Monkeys i Muse.