Mark Knopfler

Mark Knopfler
  • Miejsce: Kraków Arena ul. Stanisława Lema 7, Kraków
  • Czas: Poniedziałek, 13 lipca 2015, 20:00
  • Kategoria: koncerty
MARK KNOPFLER OGŁASZA EUROPEJSKĄ TRASĘ KONCERTOWĄ I NOWY ALBUM “TRACKER”

MARK KNOPFLER, KRAKÓW ARENA - 13 LIPCA 2015

Mark Knopfler wyruszy w trasę koncertową już w maju, która potrwa do sierpnia 2015. Będzie to jednocześnie okazja dla fanów, żeby usłyszeć na żywo piosenki z nadchodzącego albumu “Tracker”, który zostanie wydany nakładem Virgin/EMI Records w styczniu 2015.

Na trasie znalazła się Polska a koncert odbędzie się w Kraków Arenie 13 Lipca 2015.

Knopfler, który wprowadza ostatnie poprawki na albumie “Tracker” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występować z siedmioosobowym zespołem. Z większością muzyków współpracował przez niemal dwie dekady.

Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (pianino), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (gitara basowa), and Ian Thomas (perkusja).

“Tracker” będzie dziewiątym albumem w solowej karierze Knopflera, która zaczęła się w 1996 z “Golden Heart”. Na albumie pojawią się też gościnne występy artystów takich jak Ruth Moody, Bruce Molsky, Nigel Hitchcock czy Phil Cunningham.

Wielokrotny zdobywca nagrody Grammy nie przestaje zestawiać ironicznych tekstów z męskimi dźwiękami gitary. Knopfler stworzył przeboje takie jak “Money For Nothing”, “Sultans Of Swing”, “Romeo and Juliet”, “Walk of Life”, “What It Is” czy “Sailing To Philadelphia”. Podczas swojej kariery współpracował z wieloma znakomitymi artystami m.in. Bobem Dylanem, Ericiem Claptonem, Randym Newmanem, Vanem Morrisonem oraz Emmylou Harris, jak również skomponował muzykę do wielu filmów, w tym Cal, Local Hero (Biznesmen i gwiazdy) oraz Princess Bride (Narzeczona dla księcia)Mark Knopfler – 13 lipca 2015, Krakow Arena

Ceny biletów :

Płyta (miejsca siedzące) 210,00 zł – 170,00 zł

Trybuny Premium 210,00 zł

Trybuny 190,00 zł -170,00 zł

Niepełnosprawni 170,00 zł