Lorein & Chopin Died, KONCERT...

Lorein & Chopin Died, KONCERT WARSZAWA
  • Miejsce: Hydrozagadka ul. 11 Listopada 22, Warszawa
  • Czas: Czwartek, 22 maja 2014, 19:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Lorein, Chopin Died
Zapraszamy na podwójną premierę do Hydrozagadki! Zagrają: Lorein - promujący najnowszą płytę "Drzewa i planety" oraz Chopin Died - promujący swoją debiutancką płytę.

Lorein

Grupa Lorein powstała w 2009 roku. Tworzą ją mieszkańcy Suchedniowa i Skarżyska-Kamiennej. Aktualnie zespół promuje najnowszą płytę "Drzewa i planety", której premiera odbyła się 14. kwietnia 2014. W 2012 roku nakładem wytwórni SP Records ukazała się debiutancka płyta „MoNoKoLoR”. Pochodzące z niej single „Krótkowzroczność” oraz „Świat Rzeczy” znane są z m.in. z anteny Eski ROCK i innych rozgłośni.

Piosenki wielokrotnie pojawiały się w „Najlepszej Rockowej Dwudziestce” Eski Rock (liście przebojów tej rozgłośni). Utwór „Bose Cienie” ukazał się na składance „Poduszkowiec 2.0”, ułożonej przez Marcina „Bisiora” Bisiorka. W „Rockowej 100-ce” najlepszych kawałków 2012 i 2013 roku Eski Rock znalazły się piosenki: „Krótkowzroczność”, Świat rzeczy” oraz „Pozytywny”, zapowiadający drugi krążek grupy.

4 kwietnia 2014 ukazał się singiel „Przyjaciel D” promujący nowe wydawnictwo „Drzewa i planety”, którego premiera odbyła się 14 kwietnia 2014.

Skład zespołu:

Łukasz Lańczyk (Lanietz; śpiew, gitary, organy),
Tomasz Dorobczyński (Tomek; perkusja),
Sebastian Szczepański (Jabber; gitara basowa, chórki),
Roland Langer (LaDY; gitary, syntezator, chórki).

Chopin Died

Chopin Died to trio, którego muzyka jest mieszanką energicznego i melodyjnego punkrocka.

Debiutancki album zespołu ukazał się 4.04.2014 r. i jest od tego dnia dostępny zarówno w wersji CD, jak i w dystrybucji cyfrowej (m.in. za pośrednictwem iTunes, Spotify, Deezer i wielu innych serwisów). Na płycie znalazło się 11 energetycznych utworów, których podstawą są melodyjne zwrotki i nośne refreny. Ostre brzmienie gitar w instrumentarium albumu łagodzą szeroko brzmiące, atmosferyczne syntezatory. Nagrań dokonano pod okiem realizatora Marcina Mackiewicza w warszawskim Freeze Art Studio.

Chopin Died tworzą:

Maciek Pankiewicz (git., voc.) – powołał do życia Chopin Died. Jego koncertowe obyczaje zostały ukształtowane na niemieckich scenach (m.in. jednego z największych niemieckich festiwali: Rheinkultur) podczas pięcioletniego pobytu za granicami Polski. Był jednym z trzech polskich finalistów III edycji światowego konkursu gitarzystów Guitar Idol.

Janek Witaszek (bas) – wszechstronny basista. Ma na koncie współpracę m.in. z E. Bartosiewicz, N. Kukulską i Apteką. Lubi słuchać jazzu – być może dlatego, że Miles Davis ma urodziny tego samego dnia, co on.

Maciej Duszak (perkusja) – perkusista z duszą. Wśród znajomych znany raczej jako Metronom.