Lao Che - Koncert

Lao Che - Koncert
  • Miejsce: Klub Stodoła ul. Batorego 10, Warszawa
  • Czas: Piątek, 16 października 2015, 19:00
  • Kategoria: koncerty
Lao Che powstało w Płocku w 1999 roku i od tego czasu są jed¬nym z najciekawszych i najbar¬dziej oryginalnych zespołów na naszym rynku. Ich pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu, odkrawanie nowych możliwości brzmieniowych starych analogowych instrumentów.
Grupa zadebiutowała w 2002 roku albumem Gusła, jednak dopiero kolejny krążek Powstanie Warszawskie przyniósł zespołowi duży sukces, który zaprowadził go na scenę Przystanku Woodstock. Podczas drugiego występu na Woodstocku publiczność potwierdziła swoje uznanie dla twórczości Lao Che przyznając muzykom nagrodę Złotego Bączka. W 2008 roku na sklepowych półkach pojawił się album Gospel, który pokrył się platyną.
W marcu bieżącego roku do sprzedaży trafił najnowszy album zespołu pt.: Dzieciom. Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego Brzechwa dzieciom, nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. Produkcją krążka zajął się Piotr "Emade" Waglewski. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Milwiw-Baron z Afromental i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (m.in. Mitch & Mitch, Kwadrofonik). Recenzje mówią same za siebie: Zaskoczenie i świetna muzyka. I świetne teksty... „Dzieciom” to kolejny bardzo mocny punkt w dyskografii zespołu. (Teraz Rock), Każdy numer jest na "Dzieciom" wydarzeniem, zarówno jeśli chodzi o tekst, jak i warstwę muzyczną. (dziennik.pl), Szacun, Lao Che, znów wam się udało! (Onet.pl)
Lao Che z nowym materiałem wystąpi w Stodole już 16 października!
ZAPRASZAMY
Bilety:
Do 24 września - 45 pln (stojące), 65 pln (balkony)
Od 25 września - 52 pln (stojące), 72 pln (balkony)
do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl