Hard Rock Rising 2012 w...

Hard Rock Rising 2012 w Krakowie
  • Miejsce: Hard Rock Cafe plac Mariacki 9, Kraków
  • Czas: 14 stycznia - 19 marca 2012, 10:00
  • Cena: Wstęp wolny
  • Kategoria: koncerty
  • Strona www: www.hardrock.com
Globalny Konkurs Bitwy Zespołów daje wschodzącym zespołom szansę wystąpienia na scenie Hard Rock Calling 2012 w Londynie!

Hard Rock poszukuje wschodzących gwiazd do występu na tegorocznej scenie festiwalu muzycznego Hard Rock Calling w londyńskim Hyde Parku. Hard Rock Rising, globalna bitwa zespołów, ma dać życiową szansę jednemu lokalnemu zespołowi, biorącemu udział w konkursie – wystąpić na tej samej scenie, co Bruce Springsteen i E Street Band oraz wielu innych wykonawców na jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń koncertowych na świecie. Począwszy od 22 lutego 2012 r., najlepsze młode wschodzące zespoły, wybrane przez fanów Hard Rock Cafe Kraków w głosowaniu na Facebooku, wystąpią na scenie Hard Rock Cafe Kraków i staną do walki podczas kwalifikujących koncertów na żywo. Pośród 9 zwycięskich zespołów znaleźli się: Mikirurka, Square Moon, LEd, Detox,, Lee Monday, Nie strzelać do pianisty, ThermiT, Cinemon i Vermones. Kapele będą oceniane przez panel jurorski złożony z lokalnych ekspertów z branży. Ponadto, każdy zespół wyznaczy swojego przedstawiciela do jury. Koncert finałowy, na którym wystąpi każdy ze zwycięzców bitew kwalifikujących odbędzie się w środę, 22 marca 2012 r. Zwycięzca lokalnych bitew w Hard Rock Cafe Kraków stanie następnie do walki z osiemdziesięcioma sześcioma innymi lokalnymi zwycięzcami z całego świata. W procesie głosowania na poszczególnych Fanpage’ach Hard Rocków, fani wyłonią dziesięć najlepszych zespołów na całym świecie. Panel profesjonalistów z branży muzycznej wyłoni następnie trzech najlepszych. Zdobywca pierwszego miejsca poleci do Londynu, gdzie otrzyma gdzie zostanie otoczony opieką godną największej gwiazdy rocka! Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio $5000 i $2500 w kredytach promocyjnych portalu muzycznego ReverbNation, rewolucyjnego narzędzia, tworzącego dla muzyków wysoce skuteczne kampanie reklamowe na Facebooku. Pełen regulamin oraz lista wszystkich lokalizacji, biorących udział w konkursie, znajduje się na stronie: www.hardrock.com.


Co:

Hard Rock Rising w Hard Rock Cafe Kraków

Kiedy:

Środa, 22.02.12
Bitwa zespołów nr 1, godz. 20:00
Zagrają: Mikirurka, Detox i Square Moon

Środa, 29.02.12
Bitwa zespołów nr 2, godz. 20:00
Zagrają: LEd, Lee Monday i Nie strzelać do pianisty

Środa, 14.03.12 Bitwa zespołów nr 3, godz. 20:00
Zagrają: Cinemon, ThermiT, Vermones

FINAŁ Środa, 21.03.12 godz. 20:00
Zagrają 3 zwycięzcy poszczególnych bitew

Gdzie:
Hard Rock Cafe Kraków
Pl. Mariacki 9
31-042 Kraków  

 
Festiwal Hard Rock Calling, odbywający się już po raz siódmy z rzędu, zdobył pozycję jednej z czołowych brytyjskich muzycznych imprez plenerowych. W tym roku, festiwal odbędzie się od piątku, 13 lipca do niedzieli, 15 lipca w londyńskim Hyde Parku. Pośród największych gwiazd znajdą się Bruce Springsteen i E Street Band, którzy zagrają na głównej scenie Hard Rock Calling już po raz drugi. Tegoroczni wykonawcy dołączą do długiej listy mistrzów rock'n'rolla, którzy do tej pory wystąpili na scenie tego kultowego festiwalu: Aerosmith, Eric Clapton, Neil Young, Paul McCartney, Stevie Wonder, The Who, Pearl Jam, Peter Gabriel , The Killers, The Police, Rod Stewart i Bon Jovi. Hard Rock Calling, organizowany przez Live Nation i Hard Rock International, jest wyjątkowym i historycznym wydarzeniem muzycznym. Więcej informacji na temat line-upu na 2012 rok i szczegółów nt. biletów i artystów: www.hardrockcalling.co.uk.

ReverbNation (RN): Jest wiodącą platformą muzyczną, z której korzysta ponad 1,8 mln artystów (w tym menadżerów, wytwórni muzycznych, lokali/klubów) w celu różnego rodzaju promocji i wypromowania się. ReverbNation.com zapewnia bezpłatne i/lub niedrogie rozwiązania dla indywidualnych artystów i profesjonalistów z branży muzycznej, które wspierają ich w zakresie promocji internetowej, zarządzanie kontaktami z fanami, działań social-media, badań nt. zachowań fanów, bookowania koncertów i promocji. Hard Rock International: Z 174 lokalami w 53 krajach, w tym 137 restauracjami i 15 hotelami/kasynami, Hard Rock International jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Hard Rock posiada największą kolekcję pamiątek muzycznych na świecie (a wszystko zaczęło się od gitary Erica Claptona!), które można podziwiać w każdym z lokali Hard Rocka. Hard Rock znany jest również z tzw. gadżetów kolekcjonerskich oraz produktów związanych z muzyką, lokali z muzyką na żywo i wielokrotnie nagradzanej strony internetowej. Więcej informacji na temat hoteli i kasyn Hard Rocka znajduje się pod: www.hardrockhotels.com. Więcej informacji na temat Hard Rock International: www.hardrock.com.