Grzegorz Kapołka w Krakowie

Grzegorz Kapołka w Krakowie
  • Miejsce: Hard Rock Cafe plac Mariacki 9, Kraków
  • Czas: Poniedziałek, 16 stycznia 2012, 20:00
  • Cena od: przedsprzedaż - 20 PLN / w dniu koncertu - 30 PLN
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Grzegorz Kapołka Trio
Grzegorz Kapołka to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest doświadczonym i znanym muzykiem. Uczestniczył w nagraniu wielu albumów, m.in. takich wykonawców jak Irek Dudek, Martyna Jakubowicz, Young Power czy Golec uOrkiestra. Artysta jest również autorem kilku krążków sygnowanych własnym nazwiskiem.

Jego umiejętności gitarowe potwierdzone zostały w ubiegłych latach przez czołowe lokaty w rankingach polskich gitarzystów bluesowych i blues-rockowych. W zestawieniu "Gitarowy Top" (4/2002) Grzegorz Kapołka został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast jego płyta "Blue Blues II" zajęła 1 miejsce w kategorii "Najlepsza płyta gitarowa Blues".

Razem z Grzegorzem na scenie występują Dariusz Ziółek oraz Ireneusz Głyk. Dariusz Ziółek to z pewnością jeden z najlepszych polskich basistów, nie mający sobie równych pod względem oryginalności. Czasopismo "Gitara i Bas" przyznało mu nagrodę za wybitne osiągnięcia basowe w roku 2002. Artysta współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką, Irkiem Dudkiem, Leszkiem Możdżerem oraz wieloma gwiazdami polskiej sceny jazzowej i bluesowej. Perkusista Ireneusz Głyk to jedna z najciekawszych postaci polskiego jazzu i bluesa. Ireneusz Głyk grał w duecie z Benkiem Maselim, współpracował z Tomaszem Stańko, Stanisławem Sojką, Irkiem Dudkiem, Jorgosem Skoliasem oraz SBB.