EDITORS - KONCERT ODWOŁANY!

EDITORS - KONCERT ODWOŁANY!
  • Miejsce: Progresja Music Zone ul. Fort Wola 22, Warszawa
  • Czas: Czwartek, 10 grudnia 2015, 19:00
  • Kategoria: koncerty

Editors poinformowali, że z powodu choroby wokalisty zmuszeni są odwołać oba polskie koncerty.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brytyjczycy wystąpią w naszym kraju na dwóch koncertach – 10 grudnia w warszawskiej Progresji i 11 grudnia w poznańskiej Hali nr 2 MTP.

Editors wrócili! Pierwszym tego sygnałem był utwór „No Harm”, który powstał w trakcie sesji nagraniowych w Szkocji i którego odsłuch udostępniono wiosną. W lipcu pojawiły się natomiast pierwsze szczegóły dotyczące premiery nowej płyty zespołu. Zapowiadany od dłuższego czasu album, następca „The Weight Of Your Love” z 2012 roku, nosi tytuł „In Dream” i ukazał się 2 października. To pierwszy album, który muzycy wyprodukowali samodzielnie, za mix odpowiada natomiast Alan Moulder, który współpracował już z największymi nazwiskami branży muzycznej (m.in. Nine Inch Nails, My Bloody Valentine, The Smashing Pumpkins).

Ostatni album Editors – „The Weight Of Your Love” z 2013 roku – został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność na całym świecie, a zespół intensywnie koncertował w ramach jego promocji, występując na najważniejszych scenach festiwalowych (m.in. w Glastonbury i Reading) i klubowych. Brytyjczyków można było zobaczyć z tym materiałem także w Polsce, na koncertach w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. „The Weight Of Your Love” był czwartym krążkiem w karierze zespołu. Poprzedziły go „In This Light And On This Evening” z 2009 roku, „An End Has A Start” z 2007 i debiutancki „The Back Room” z roku 2005.

Jesienna trasa koncertowa muzyków związana będzie ściśle z promocją nowego materiału.

Support: PUBLIC SERVICE BROADCASTING
2015 rok był dla Public Service Broadcasting bardzo udany. Ich drugi album, “The Race For Space”, dotarł do zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, zespół wystąpił przed kompletem publiczności na festiwalu Glastonbury, a 29 listopada muzycy zagrają największy własny koncert – w O2 Brixton Academy. Co ciekawe, występ będzie można obejrzeć także w sieci, pod adresem: http://o2academylive.com/. Kilka dni temu duet wydał też nową EPkę – „Sputnik/Korolev”.