DEPECHE MODE - koncert...

DEPECHE MODE - koncert Warszawa
  • Miejsce: Stadion PGE Narodowy al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa
  • Czas: Piątek, 21 lipca 2017, 18:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Depeche Mode
Ostatni raz Depeche Mode gościli w Polsce w 2013 roku w ramach trasy promującej krążek „Delta Machine". Ich koncert w lipcu 2017 roku będzie piątym występem w naszym kraju, trzecim w Warszawie i drugim na Stadionie Narodowym.

Brytyjski zespół powstał w 1980 roku, grupa grająca elektroniczny POP, znana jest w szczególności z charyzmatycznego wokalu Dave’a Gahana oraz wpadających w ucho melodii. Nazwa grupy powstała w wyniku inspiracji francuskim magazynem mody, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zmienną modę”. Moda na Depeche Mode nie ustała. Zespół de do tej pory sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie i nieustannie króluje na listach przebojów. Muzycy mają także wiernych fanów w naszym kraju. Boom na Depeche Mode zawitał do Polski w latach 80., fani brytyjskiej grupy byli nazywani depeszami. Charakteryzował ich w szczególności strój: czarna, skórzana kurtka, dżinsowe spodnie, buty na grubej podeszwie i fryzura na Martina Gore’a (utlenione loki) lub Dave’a Gahana („lotnicho”), za pomocą którego próbowali upodobnić się do muzyków. Dave Gahan planował wydanie nowego albumu już od 2015 roku, wtedy to właśnie padła pierwsza wzmianka o szybkim powrocie do studia. Data wydania krążka nie jest jeszcze znana, ale na pewno ukaże się na wiosnę przed rozpoczęciem w Sztokholmie „Global Spirit Tour”, która zaplanowana jest na 5 maja.

Koncert w Polsce będzie przedostatnim z zaplanowanych 23 koncertów w Europie. Data wydarzenia została ustalona na 21 lipca.