Deap Vally, KONCERT KRAKÓW

Deap Vally, KONCERT KRAKÓW
  • Miejsce: Lizard King ul. św. Tomasza 11A, Kraków
  • Czas: Poniedziałek, 7 lipca 2014, 19:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Deap Vally, Magnificent Muttley
Już 7 lipca w krakowskim Lizard Kingu wystąpi Deap Vally - jeden z najbardziej elektryzujących duetów z USA, natomiast w roli supportu zobaczyć będzie można najbardziej obiecujące gitarowe power trio polskiej sceny alternatywnej - Magnificent Muttley!

Grupa w swoich numerach łączy inspiracje takimi zespołami jak Queens of the Stone Age czy Mars Volta, tworząc swoją własną, wyjątkową mieszankę, a to wszystko wg kanonów czysto rock'n'rollowej ewangelii: gitara, bas i perkusja. Psychodeliczne riffy, nieokiełznana sekcja rytmiczna i mocny wokal Pożarowskiego stanowią ich znaki rozpoznawcze. Grupa wydała w listopadzie zeszłego roku, EPke "Liitle Giant", która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem w mediach, a już w lipcu zobaczyć ich będzie można przed Deap Vally, zapraszamy!

"Czy mogę zostać Waszym groupie?" tylko tyle na początek Marilyn Manson był w stanie powiedzieć, gdy zobaczył ten najbardziej imprezowy zespół w rock'n'rollowej branży na jednym z ich pierwszych koncertów! DEAP VALLY - czyli duet, którego brzmienie nie bez kozery porównywane jest z dokonaniami The White Stripes wystąpi w Polsce w ramach trasy promującej debiutancki krążek grupy, "Sistrionix", który ukazał się latem zeszłego roku.

Kalifornijski Deap Vally to obecnie jeden z najbardziej gorących duetów na amerykańskiej scenie alternatywnej, który swoim ostrym retro-rockowym graniem udowadnia, że muzyka rockowa nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Lindsey Troy (gitara, wokal) i Julie Edwards (perkusja, wokal) zagrały też już niemal ze wszystkimi– od supportów The Vaccines i Yeah Yeah Yeahs, aż po Muse, Mumford & Sons i Iggy'ego Popa! Wspólna historia tych dwóch dziewczyn rozpoczyna się w 2011 roku na... lekcjach szydełkowania i wkrótce okazało się, że oprócz tego hobby panie dzielą ze sobą jeszcze jedną pasję, która wkrótce zaowocowała wspólnym muzykowaniem i nagraniem singla "Gonna Make My Own Money". Zespół podpisał kontrakt z Island Records, a nad debiutanckim krążkiem pracował w Infrasound Studio w LA pod czujnym okiem producenta The Mars Volta, Larsa Stalforsa. Premiera "Sistrionix" miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, a płytę promuje numer „Baby I Call Hell”. Duet ma także na koncie występy na najważniejszych muzycznych festiwalach (m.in.: Leeds, Reading, Glastonbury, Bonnaroo). Brzmienie Deap Vally opisywane jest jako połączenie "brudnego White Stripes z Led Zeppelin", natomiast dziewczyny same przyznają się, że z jednej strony inspirują je muzyka soul, gospel i punk, wokalne melodie w stylu R'n'B i bluesowe riffy, a z drugiej - potężne, sabbathowe dysonansowe akordy, a wszystko to w nieśmiertelnym duchu rock'n'rolla. A o tym, jak duet sprawdza się na żywo, będzie można przekonać się już 7 lipca w krakowskim Lizard Kingu, zapraszamy!

DEAP VALLY + MAGNIFICENT MUTTLEY
7.07.14 - Kraków, Lizard King


Otwarcie bram: 19:00
Początek koncertu: 20:00

Bilety:
Przedsprzedaż: 50 PLN
W dniu koncertu: 60 PLN