Billy Talent, KONCERT WARSZAWA

Billy Talent, KONCERT WARSZAWA
  • Miejsce: Klub Stodoła ul. Batorego 10, Warszawa
  • Czas: Środa, 6 listopada 2013, 20:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Billy Talent
Billy Talent w Polsce wystąpi 6 listopada (Warszawa, Stodoła) i 7 listopada (Kraków, Studio), supportowani przez zespół The Wonder Years.

Billy Talent powstał w 1993 roku w Streetsville, Ontario. Zespół początkowo nosił nazwę Pezz i pod tym szyldem tworzył do 2001 roku (wydając jeden album o nazwie „Watoosh!”). W tym czasie okazało się jednak, że istnieje już amerykański zespół o tej samej nazwie – efektem była więc decyzja o zmianie nazwy zespołu. Inspiracją była postać Billy’ego Talenta, gitarzysty z filmu Bruce’a McDonalda „Hard Core Logo”. Wraz ze zmianą nazwy muzyka tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka. W 2003 roku zespół Billy Talent wydał album zatytułowany po prostu „Billy Talent I”. Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno na Najlepszy Zespół oraz Najlepszy Album Roku).

Druga płyta, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży oraz niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach, uczyniły z zespołu światową gwiazdę punk-rocka. Billy Talent występował razem z takimi grupami jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen, czy My Chemical Romance. Podobny sukces powtórzyło trzecie wydawnictwo – „Billy Talent III”.

Jesienna trasa koncertowa będzie okazją usłyszenia na koncertach klubowych utworów z ostatniego albumu formacji – „Dead Silence”. Krążek zaczął powstawać tuż po trasie promującej poprzednią płytę zespołu. Muzycy pracowali nad nim w trzech miejscach – w Vancouver, Toronto i Los Angeles. Swoją premierę album miał we wrześniu 2012 roku. O jego sile świadczyć może chociażby singlowy kawałek „Viking Death March”, z rewelacyjnym teledyskiem, który jest zapisem koncertowego szaleństwa na występach Billy Talent: http://www.youtube.com/watch?v=VRFCMM3bra8

W roli suportu na obydwu koncertach zobaczyć będzie można amerykański zespół The Wonder Years! To pop punkowa formacja z Lansdale (Pensylwania), która powstała w 2005 roku. Muzycy mają na swoim koncie cztery albumy, w tym ostatni – „The Greatest Generation” – z tego roku, po wydaniu którego The Wonder Years dołączyli do składu Vans Warped Tour 2013.

Bilety na listopadowe koncerty kupować można w stałych punktach sprzedaży. Jednocześnie informujemy, że wejściówki na odwołane lutowe występy nie upoważniają do wstępu na jesienne koncerty.

inf. prasowa/go-ahead