Bajzel w Warszawie

Bajzel w Warszawie
  • Miejsce: Hard Rock Cafe ul. Złota 59, Warszawa
  • Czas: Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 21:00
  • Cena: Wstęp wolny
  • Kategoria: koncerty
Bajzel to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo, tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja.

Muzyk ma na swoim koncie trzy świetnie przyjęte płyty. Jego ostatnie dzieło pt. „Mała Wulgaria” jest kontrą do poprzedniego krążka pt. „Miłośnij”. Na „Miłośnij” znajdziemy dojrzałe, osobiste i przemyślane kompozycję, natomiast na nowszej płycie - niestandardowe zestawienia różnorodnych stylów oraz zadziorne teksty będące opisem świata z zakrapianym, ciętym dowcipem. Zarówno na płytach, jak i na koncertach można dostrzec, że Bajzel to nic innego jak starannie zaplanowany, zwariowany i niekontrolowany chaos.

Bajzel zagrał już ponad 200 koncertów w kraju i za granicą. Towarzyszył też na trasach różnych zespołów: Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba, Tymon&Transistors. Występował na festiwalach takich jak Opener, Off-Festiwal czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album artysty pt. "Bajzel", który został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka "Window" znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008.