9. Festiwal Legend Rocka: Ten...

9. Festiwal Legend Rocka: Ten Years After w Teatrze IMKA!
  • Miejsce: Teatr IMKA ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa
  • Czas: Sobota, 23 maja 2015, 20:00
  • Cena: bilet 95 PLN
  • Kategoria: koncerty, festiwale
  • Gwiazdy: Ten Years After
Legenda Woodstock w IMCE

Kultowa bluesowa grupa Ten Years After zagra 23 maja w stołecznym Teatrze IMKA. Będzie to warszawska odsłona i zapowiedź lipcowego Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty, na którym wystąpią Robert Plant, Carlos Santana i ZZ TOP.

Król szybkości

Ten Years After wraz z Jimem Hendrixem, Carlosem Santaną i Joe Cockerem, wykreowali legendę hipisowskiego festiwalu w Woodstock w 1969 roku. Dziesięciominutowe wykonanie "I'm Going Home" stało się wizytówką zarówno imprezy, jak i zespołu. Legendę tamtego wydarzenia współtworzy do dziś dokumentalny film z festiwalu. Dzięki tamtemu występowi wokalista i gitarzysta Alvin Lee był nazywany "Królem szybkości".


Hymn hipisów

W 1971 zespół wydał album "A Space in Time", zawierający jego największy przebój "I'd Love To Change The World", który stał się równocześnie hymnem hipisów protestujących przeciwko wojnie w Wietnamie i kapitalizmowi. Zespół należał wówczas do czołówki muzyki pop. Swoją dwunastą trasę koncertową otworzył, grając dla dwudziestotysięcznej publiczności w słynnej Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Nowa odsłona

Przez wiele lat grupę rozbijały wewnętrzne konflikty. Ale nawet śmierć Alvina Lee nie przerwała jej działalności. O klasie występów przekonali się uczestnicy Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla.

W warszawskim Teatrze IMKA grupa wystąpi w składzie: Chick Churchill, Ric Lee, Colin Hodgkinson i Marcus Bonfanti, rewelacyjny młody wokalista, gitarzysta i harmonijkarz.Internetowe zapisy potwierdzają, że choć czas mija, zespół trzyma poziom.

Bilety w sprzedaży na ticketpro.pl


- informacja prasowa.