kalendarium

28 sierpnia
Urodziny
 • zdjęcie The Stranglers
  W 1949 roku urodził się HUGH CORNWELL, były frontman brytyjskiej grupy THE STRANGLERS.
 • zdjęcie The Velvet Underground
  W 1942 roku urodził się Sterling Morrison, gitarzysta Velvet Underground; zmarł 30. sierpnia 1995 roku.
 • zdjęcie The Stranglers
  W 1949 roku urodził się Hugh Cornwell, gitarzysta zespołu The Stranglers.
 • zdjęcie Tenacious D
  W 1969 roku urodził się Jack Black, aktor, satyryk oraz muzyk; członek duetu Tenacious D.
 • zdjęcie Florence And The Machine
  W 1986 roku urodziła się Florence Welch, wokalistka zespołu Florence and the Machine.
 • zdjęcie Myslovitz
  W 1970 roku urodził się Jacek Kuderski, basista zespołu Myslovitz.
Zdarzyło się
 • zdjęcie Bob Dylan
  W 1965 podczas koncertu w Nowym Jorku amerykański piosenkarz folkowy BOB DYLAN został wygwizdany za użycie gitary elektrycznej.
 • zdjęcie Neil Young
  W 1979 kanadyjski wokalista i kompozytor NEIL YOUNG ustanowił imponujący rekord zdobywając tego samego dnia dwie Złote Płyty na rynku amerykańskim - za albumy "DECADE" i "RUST NEVER SLEEPS".
 • zdjęcie Simon & Garfunkel
  W 1968 roku na 1. miejscu listy albumów UK Chart znalazła się płyta Bookends duetu Simon and Garfunkel, która spędziła 5 tygodni na szczycie tego zestawienia; czwarty studyjny album duetu zawierał słynny hit Mrs. Robinson.
 • zdjęcie Elvis Presley
  W 1970 roku ochrona hotelu The International w Las Vegas otrzymała telefon od anonimowego rozmówcy, który poinformował, że stacjonujący w hotelu (przez 4 tygodnie) Elvis Presley zostanie zastrzelony podczas swojego ostatniego występu w tym miejscu; za ujawnienie nazwiska potencjalnego zabójcy Presleya, osoba dzwoniąca domagała się 50 000 dolarów; tego samego dnia hotelowa poczta odebrała przesyłkę, w której znaleziono zdjęcie Elvisa Presleya ze zniszczoną twarzą i rewolwerem wymierzonym w jego serce; pomimo gróźb, ostatni koncert muzyka w hotelu The Interantional przebiegł spokojnie.
 • zdjęcie Green Day
  W 2005 roku po raz kolejny wręczono nagrody MTV Video Music Awards; ceremonia odbyła się w Miami, a rekordzistą pod względem liczby zdobytych statuetek okazała się grupa Green Day, na konto której powędrowało aż 7 nagród, w tym za najlepszy klip roku - teledysk do utworu 'Boulevard of Broken Dreams'; impreza odbyła się w cieniu zagrożenia huraganem Katrina, który uderzył kilka dni wcześniej w wybrzeże Florydy oraz strzelaniny na jednym z przyjęć przed ceremonią.
 • zdjęcie Oasis
  W 2009 roku Noel Gallagher odszedł z zespołu Oasis, twierdząc, że nie mógł już dłużej znieść współpracy ze swoim bratem Liamem; Noel przyznał, że w ostatnich miesiącach zupełnie nie dogadywał się z bratem, co więcej, panowie ze sobą nie rozmawiali, a nawet nie podróżowali razem na koncerty, jedynie pojawiając się obok siebie na scenie; decyzję o opuszczeniu grupy, Noel Gallagher podjął tuż przed koncertem Oasis na festiwalu Rock En Seine w Paryżu; zespół grający przed ekipą braci Gallagherów poinformował publiczność na zakończenie swojego występu, że Oasis nie pojawi się na scenie tego wieczoru; zgromadzeni ludzie początkowo nie chcieli wierzyć tym słowom, ale kiedy na telebimach pojawiła się oficjalna informacja o kłótni braci i w związku z tym, odwołaniem koncertu, fani zdali sobie sprawę, że wiadomość, którą usłyszeli kilka minut wcześniej nie była żartem.