kalendarium

17 lutego
Urodziny
 • zdjęcie Foo Fighters
  W 1972 roku urodził się Taylor Hawkins, perkusista zespołu Foo Fighters; muzyk współpracował również z Alanis Morrisette podczas trasy koncertowej Jagged Little Pill; Hawkins jest też członkiem powołanego przez siebie projektu Coattail Riders, w którym pełni rolę perkusisty i wokalisty.
 • zdjęcie Green Day
  W 1972 roku urodził się Billie Joe Armstrong, gitarzysta i wokalista zespołu Green Day oraz lider powołanego przez siebie projektu Foxboro Hot Tubs.
Zdarzyło się
 • zdjęcie Blondie
  W 1979 roku na 1. miejscu listy UK Chart znalazł się album Parallel Lines zespołu Blondie, gdzie przebywał 4 tygodnie; płyta, która była pierwszym "numerem 1" tej grupy w Wielkiej Brytanii, zawierała m. in. utwory: 'Heart Of Glass', 'Hanging On The Telephone' i 'Sunday Girl.'
 • zdjęcie Whitesnake
  W 1989 roku David Coverdale ożenił się z aktorką Tawny Kitaen, znaną z teledysków grupy Whitesnake do utworów: 'Here I Go Again', 'Is This Love' oraz 'Still of the Night'; para rozwiodła się w 1991 roku.
 • zdjęcie John Lennon
  W 2000 roku legendarne pianino Steinway, na którym John Lennon skomponował utwór Imagine wystawiono w muzeum Beatles Story w Liverpoolu; w tym samym roku instrument trafił na aukcję internetową - jej zwycięzcą został George Michael, który przelicytował m. in. Robbiego Williamsa oraz braci Gallagherów; pianino kosztowało 1,45 miliona funtów.
 • zdjęcie Jimi Hendrix
  W 2005 roku podczas aukcji w Londynie sprzedano legendarną gitarę Fender Stratocaster z 1965 roku należącą do Jimiego Hendrixa; cena instrumentu wyniosła 100 000 funtów; ponadto swoich nowych właścicieli znalazły również wiersz napisany przez Hendrixa po jego występie na festiwalu w Monterey (10 000 funtów) oraz egzemplarz pierwszego singla Jimi Hendrix Experience 'Hey Joe' z podpisami wszystkich członków grupy (2000 funtów).
 • zdjęcie Franz Ferdinand
  W 2005 roku zespół Franz Ferdinand zapisał się na kartach historii muzyki, stając się pierwszym wykonawcą, który w tym samym roku zdobył najważniejsze nagrody muzyczne w Wielkiej Brytanii, w tym: Mercury Music Prize, Brit Awards oraz NME Awards.