kalendarium

23 stycznia
Urodziny
 • zdjęcie UB40
  W 1957 roku na świat przyszedł EARL FALCONER, basista brytyjskiej grupy UB40.
 • zdjęcie Bruce Springsteen
  W 1950 roku urodził się Danny Federici, klawiszowiec zespołu Bruce'a Springsteena E Street Band; muzyk zmarł w 2008 roku na raka; miał 58 lat.
Zdarzyło się
 • zdjęcie The Beatles
  W 1969 roku w Apple Studios w Londynie zespół The Beatles (z Billy Prestonem na klawiszach) nagrał w aż dziesięciu wersjach nowy utwór 'Get Back'.
 • zdjęcie Patti Smith
  W 1977 roku podczas koncertu w Tampie na Florydzie Patti Smith przewróciła się na scenie, w wyniku czego złamała jeden z kręgów.
 • zdjęcie Led Zeppelin
  W 1991 roku John Sebastian, DJ i zarazem właściciel stacji radiowej KLSK FM nadającej w miejscowości Albuquerque w Nowym Meksyku w USA, by zainaugurować nowy profil muzyczny swojego radia, które odtąd miało grać "classic rocka", przez całą dobę prezentował na antenie utwór 'Stairway To Heaven' zespołu Led Zeppelin; w pewnym momencie do siedziby stacji wkroczyła policja, najpierw po informacji jednego z słuchaczy, który sądził, że prowadzący dostał ataku serca, a potem podejrzewając, że budynek radia opanowali terroryści na czele z Saddamem Hussein'em, który był fanem zespołu Led Zeppelin; działo się to 8 dni po wybuchu wojny w Zatoce Perskiej.
 • zdjęcie Carlos Santana
  W 2000 roku na 1. miejscu listy Billboardu w USA znalazł się album Santany 'Supernatural', gdzie przebywał przez 3 tygodnie; płyta otrzymała 8 nagród Grammy i w 2000 roku spędziła w sumie 8 tygodni na szczycie amerykańskiej listy.