The Fighter na DVD i Blu-ray

The Fighter na DVD i Blu-ray
The Fighter na DVD i Blu-ray
Historia nagłego wzlotu Micky’ego Warda i uzyskania statusu legendy boksu.
Dwa Oscary-dla Melissy Leo i Christiana Bale.


Dwóch braci, na przekór własnemu losowi, postanowiło odbić się od dna i zawalczyć o jeden z najważniejszych tytułów bokserskich.
Prawdziwa historia Micky Warda (Wahlberg) oraz niełatwej drogi, którą musiał pokonać, by stać się mistrzem tej walki.
Christian Bale wciela się w postać jego przyrodniego brata, który po zawodowej porażce stoczył się na samo dno i wylądował w więzieniu. Teraz, by odkupić grzechy przeszłości, odzyskać utraconą dumę i uratować rodzinę zostaje trenerem młodszego brata i pomaga mu walce o zdobycie najważniejszego tytułu.

Od samego początku nie było żadnych wątpliwości, że Micky’ego Warda, boksera o niepohamowanej pasji i niezwykłej energii, nazywanego „Irlandzkim Gromem”, zagra Mark Wahlberg. Aktor od wielu lat pragnął nakręcić film o wzlotach i upadkach Warda oraz jego brata Dicky’ego Eklunda. Kontaktował się nawet z prawdziwymi Mickym i Dickym w tej sprawie. Oprócz aktorstwa Wahlberg zainwestował w film również jako producent.

Wahlberg zaczął ostro trenować na długo przed otrzymaniem „zielonego światła” dla projektu. Przez trzy lata na każdym planie filmowym towarzyszył mu zaufany trener. Oznaczało to często wstawanie o czwartej rano, by spędzić dwie godziny na siłowni, wziąć prysznic i udać się na plan danej produkcji”,pomiędzy kolejnymi ujęciami trenował w swojej przyczepie w rękawicach bokserskich.Pracując z trenerem Bo Clearym, Wahlberg dostawał prawdziwych sparingpartnerów, aby ciągle podnosić swoje bokserskie umiejętności.


Video

The Fighter na DVD i Blu-ray

  • Produkcja: USA Czas trwania: 115 Premiera DVD: 2011-10-12 Premiera Blu-ray: 2011-10-12  
  • Reżyseria: David O. Russell Obsada: Amy Adams, Mark Wahlberg, Christian Bale, Melissa Leo Gatunek: dramat, biograficzny