Prosta historia o miłości

Prosta historia o miłości
Prosta historia o miłości
Dwoje scenarzystów podczas podróży pociągiem na Hel opowiada nam historię kobiety i mężczyzny. Na oczach widzów próbują stworzyć fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości. Mamy więc kobietę (Marta) i mężczyznę (Aleks) oraz historię ich przypadkowego spotkania podczas pierwszego dnia wakacji, na trasie Łódź Kaliska – Hel.

Aleks i Marta zaczynają rozmawiać. Na początku właściwie o niczym, bo ich rozmowa ślizga się po powierzchni, gładko przeskakuje z tematu na temat, wydaje się błaha i do bólu zwyczajna. Jednak z czasem zmienia się w coś więcej.

W intymność tego spotkania i rodzącego się uczucia niespodziewanie ingeruje okrzyk reżysera (Patryk). Jesteśmy na planie filmowym...

Historia odwraca się o 180 stopni, postacie zyskują nową tożsamość. Marta jest uznaną aktorką i partnerką Patryka, Aleks debiutuje w filmie. Z każdą sceną obserwujemy rodzącą się namiętność między Martą a Aleksem, ale nie wiemy czy „filmową”, czy „realną”.

To film o miłości i o opowiadaniu o miłości.

Znany, chociażby z ról w filmach Wojciecha Smarzowskiego (Wesele, Dom zły) , aktor Arkadiusz Jakubik nie tylko gra, ale też tworzy. Wymyśla scenariusze, pisze i reżyseruje.  Jego pierwszy pełnometrażowy projekt czyli „Prosta historia o miłości” zebrał bardzo dobre recenzje.Video

Prosta historia o miłości

  • Produkcja: Polska Czas trwania: 80 Premiera DVD: 2011-04-14  
  • Reżyseria: Arkadiusz Jakubik Obsada: Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Rafał Maćkowiak Gatunek: romans