KAC VEGAS III już na DVD!

KAC VEGAS III już na DVD!
KAC VEGAS III już na DVD!
Minęły dwa lata od niesławnych przygód Phila (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms) i Douga (Justin Bartha) w Bangkoku. Od tego czasu wiele w ich życiu się zmieniło. Tatuaże zostały usunięte, wszelkie dowody szalonych wybryków w Tajlandii zniszczone, a trójka przyjaciół wiedzie spokojne życie w otoczeniu najbliższych.
Jedynym, który nie potrafi odnaleźć się w „zwyczajnej” rzeczywistości jest Alan (Zach Galifianakis). Opuszczony przez dawnych towarzyszy nocnych eskapad i załamany nagłą śmiercią ojca, odstawia leki, co powoduje, że całkowicie przestaje kontrolować swoje życie. Przyjaciele widząc jego pogarszający się stan zdrowia postanawiają mu pomóc namawiając na podjęcie leczenia w specjalnej klinice w Arizonie, dokąd zobowiązują się go odwieź.
Niestety, kiedy Wataha po raz kolejny wyrusza w drogę, jak zawsze towarzyszy im pech. Od spotkanych gangsterów Marshalla (John Goodman) i jego ochroniarza Czarnego Douga (Mike Epps) przyjaciele dowiadują się, że z więzienia o zaostrzonym rygorze uciekł sprawca ich wcześniejszych nieszczęść Leslie Chow (Ken Jeoing), który wszedł również w posiadanie kilkudziesięciu milionów dolarów należących do Marshalla. Przekonany, że przyjaciele są jedynymi osobami zdolnymi doprowadzić go do szalonego azjaty, gangster porywa Douga. Chcąc go ocalić Phil, Stu i Alan muszą znaleźć Chowa i doprowadzić go przed oblicze Marshalla. Jeśli im się to nie uda, Doug zginie…

Kac Vegas część III” został wyreżyserowany przez pomysłodawcę cyklu Todda Phillipsa, a główne role zagrali w nim znani z poprzednich części Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha i Ken Jeong.

Obok nich w obsadzie komedii znaleźli się m.in.: zdobywca Złotego Globu John Goodman („Operacja Argo”), nominowana do Oscara® Melissa McCarthy („Druhny”), sześciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Jeffrey Tambor (serial „Bogaci bankruci”), Heather Graham („Boogie Nights”) oraz Mike Epps („Resident Evil: Apokalipsa”).

„Kac Vegas” to trzecia i ostatnia odsłona cyklu, który w 2009 roku zachwycił świat podbijając serca nie tylko widzów, ale i krytyków. Zadając pozornie proste pytanie ― Co może pójść nie tak? ― a następnie na nie odpowiadając, zarówno „Kac Vegas”, jak i „Kac Vegas w Bangkoku” nie tylko przekroczyły wszelkie możliwe granice i pobiły rekordy Box Office, rozśmieszając do łez widownie na całym świecie, ale również na trwałe zapisały się w kulturze popularnej.

Poprzednimi częściami reżyser i twórca serii Todd Phillips ustawił poprzeczkę niezwykle wysoko. Realizacja finalnej odsłony trylogii była więc jednym z najtrudniejszych wyzwań w jego karierze. Todd Phillips po raz kolejny wypuścił swoich przyjaciół w podróż, której finał rozegra się w Las Vegas – tam gdzie wszystko się zaczęło.

− W filmie można zobaczyć dużo akcji i elementów komediowych, napad, kolejną podróż oraz pewną dozę tajemniczości, jako że poruszamy kwestie, które nie zostały wyjaśnione wcześniej, ale zawsze stanowiły część szerszego kontekstu w dwóch pierwszych filmach. Trzecia część łączy wszystkie wydarzenia w jedną całość i wyjaśnia je w zakończeniu, które kieruje się swoją własną logiką – mówi Todd Phillips.

− Odsłoniliśmy ciąg niezakończonych wcześniej zdarzeń, jakie narastają we wszystkich trzech filmach, tworząc podstawę końcowej fabuły, która jednak nie kończy się sama w sobie, ale stanowi zakończenie każdej z trzech wcześniejszych historii – dodaje współautor scenariusza Craig Mazin, który z Toddem Phillipsem współpracował już przy realizacji „Kac Vegas w Bangkoku”.

„Kac Vegas, część III” zrywa z tradycją poprzednich filmów. Tym razem bohaterowie nie biorą udziału w wieczorze kawalerskim ani nawet nie mają kaca. Film odwołuje się do pierwszego, oryginalnego „bólu głowy”, wywołanego przez Alana, który sześć lat wcześniej zapoczątkował cały ciąg wydarzeń w sposób, jakiego nikt nie był w stanie przewidzieć.

− W całej fabule istnieją takie sceny, w których mogliśmy zostać zauważeni w pierwszej odsłonie trylogii, a które teraz staną się kluczowymi elementami większej całości – wyjaśnia odtwórca jednej z głównych ról Bradley Cooper.

Prace na planie „Kac Vegas, część III” rozpoczęły 10 września 2012 roku w Los Angeles. W październiku ekipa przeniosła się do miasteczka Nogales w Arizonie, które „udawało” meksykańską Tijuanę by po kilku tygodniach trafić do Las Vegas. Ostatni klaps na planie filmu padł 16 listopada 2012 roku.

Wielki finał „Kac Vegas, część III” rozrywa się w Las Vegas – mieście, w którym Wataha spotkała się po raz pierwszy i gdzie po raz pierwszy urwał im się film. Popularność serii „Kac Vegas” nigdzie nie jest tak widoczna, jak w tym mieście. Wszędzie stoją automaty do gier z motywami pochodzącymi z filmu, turyści noszą koszulki z wizerunkami bohaterów, a na ulicy człowiek ucharakteryzowany na Alana pozuje do zdjęć. − „Kac Vegas” stało się kultowym filmem o Las Vegas, który kocham i z którego jestem naprawdę dumny – mówi Todd Phillips.

Produkcja powróciła do Caesars Palace Hotel and Casino, gdzie rozpoczęła się akcja pierwszego filmu i gdzie miała osiągnąć swój punkt kulminacyjny - swego rodzaju pokręcone déjà vu. Powołując się na trwały wpływ tej historii na ten wieloletni symbol Las Vegas, Cooper stwierdza − Pracownicy ochrony powiedzieli nam, że bez przerwy zatrzymują ludzi, którzy próbują dostać się na dach. W „Kac Vegas III” wykorzystano też lokalne miejsca, takie jak Super Liquor Store przy Paradise Road czy obszar wokół Freemont Street, położonej w centrum miasta.

Na ekrany amerykańskich kin komedia „Kac Vegas, część III” weszła 23 maja 2013 roku w pierwszy weekend zarabiając ponad 41 milionów dolarów. W sumie, w samych tylko kinach na całym świecie, obraz zarobił ponad 350 milionów dolarów!

− Ten film był bezwzględny, brutalny, przytłaczający. W nocy nad Vegas latają spadochrony, dzikie zwierzęta są w miejscach, w których nie powinno ich być i dzieje się mnóstwo szalonych rzeczy. Cały czas chodziło nam o to, żeby opowiedzieć dobrą historię i wierzę, że nam się to udało – mówi Bradley Cooper.

− Zdaję sobie sprawę z tego, że to rzadko spotykany przywilej móc robić takie filmy i powoływać do życia bohaterów, na których widzowie zareagują w taki sposób, w jaki zareagowali na tych chłopaków. Cieszę się, że mogliśmy zakończyć to w sposób, który oddaje hołd całej historii i żegna jej bohaterów tak, jak na to zasługują – dodaje Todd Phillips.
 

Video

Zdjęcia

KAC VEGAS III już na DVD!