Jeż Jerzy na DVD i Blu-ray

Jeż Jerzy na DVD i Blu-ray
Jeż Jerzy na DVD i Blu-ray
„Jeż Jerzy” to jedna z najpopularniejszych serii komiksowych w Polsce. Od ponad 10 lat albumy z przygodami kolczastego bohatera autorstwa Rafała Skarżyckiego (scenariusz) i Tomka Leśniaka (rysunki) cieszą wielką sympatią czytelników i uznaniem krytyków.


Zapomnijcie o słodkich jeżykach z jabłuszkiem na grzbiecie. W przekręconej bejsbolówce, śmigający między blokami na deskorolce Jerzy jest kompletnym zaprzeczeniem swojego gatunku. Uwielbia dobre melanże i niezłe maniurki . Nie istnieje dla niego dylemat – kupić kwiaty dla ukochanej czy butelkę piwa – słuszne rozwiązanie jest tylko jedno.

Jednak życie Jeża Jerzego nie jest usłane różami, wciąż musi walczyć o przetrwanie. Ma na pieńku z osiedlowymi skinheadami i okolicznymi Wietnamczykami, którzy chętnie zrobili by z niego kurczaka w pięciu smakach.

Pewnego dnia w skomplikowany żywot Jerzego wkracza tajemniczy Profesor. Dzięki z trudem zdobytemu DNA tworzy on klona Jeża. Nowy bohater ma zastąpić swój pierwowzór i stać się Celebrytą Doskonałym. Jednak w tym kraju jest miejsce tylko dla jednego bohatera. Prawdziwy Jeż Jerzy rusza, aby odzyskać swoje dobre imię.

Video

Jeż Jerzy na DVD i Blu-ray

  • Produkcja: Polska Czas trwania: 80 Premiera DVD: 2011-07-28 Premiera Blu-ray: 2011-07-28  
  • Reżyseria: Jakub Tarkowski, Wojtek Wawszczyk, Tomasz Leśniak Obsada: Borys Szyc, Misiek Koterski Gatunek: komedia, bajka, animowany, czarna komedia