GNIEW TYTANÓW: premiera na DVD, Blu-ray 3D i Blu-ray!

GNIEW TYTANÓW: premiera na DVD, Blu-ray 3D i Blu-ray!
GNIEW TYTANÓW: premiera na DVD, Blu-ray 3D i Blu-ray!
„Gniew tytanów” to kontynuacja zrealizowanej w 2010 roku superprodukcji „Starcie tytanów”, która w kinach na całym świecie zarobiła prawie pół miliarda dolarów! Dwa lata później jej bohaterowie powracają w nowym obrazie, który dosłownie przykuwa do ekranów.
Dziesięć lat minęło od czasu gdy Perseusz (Sam Worthington) – syn boga Zeusa (Liam Neeson), pokonał potwornego Krakena. Dziś wojownik wiedzie spokojne życie rybaka i samotnie wychowuje 10-letniego synka Heliusa (John Bell). Niestety, ten spokój nie będzie trwał wiecznie. Rozpoczęta przed dekadą wojna pomiędzy bogami i tytanami trwa, a brak wiary ludzi w bogów sprawia, że mieszkańcy Olimpu stają się coraz słabsi. Wraz z nimi słabną też mury potężnego więzienia w Tartarze – najmroczniejszej i najniżej położonej krainy w Hadesie – w którym zamknięty jest najpotężniejszy z tytanów – Kronos – ojciec Zeusa, Hadesa (Ralph Fiennes) i Posejdona (Danny Huston). Kiedy Hades oraz syn Zeusa, bóg Ares (Edgar Ramírez) zawierają pakt z Kronosem i występują przeciwko Zeusowi, Perseusz musi ponownie chwycić miecz w dłoń. Z pomocą wojowniczej królowej Andromedy (Rosamund Pike), syna Posejdona — półbóga Agenora (Toby Kebbell) oraz upadłego boga Hefajstosa (Bill Nighy) – pogromca Krakena wyrusza na niebezpieczną wyprawę w głąb podziemi, aby uratować Zeusa, obalić tytanów i ocalić ludzkość.

"Gniew tytanów" to zrealizowana za ponad 100 milionów dolarów superprodukcja w reżyserii Jonathana Liebesmana („Inwazja: Bitwa o Los Angeles”). W roli głównej w filmie wystąpił znany z „Avatara” Sam Worthington. Obok niego w obsadzie znaleźli się m.in. nominowany do Oscara Liam Neeson („Lista Schindlera”), nominowany do Oscara Ralph Fiennes („Angielski pacjent”), Danny Huston („Robin Hood”), Edgar Ramirez („Ultimatum Bourne’a’), zdobywca Złotego Globu Bill Nighy („Praci z Karaibów”), Toby Kebbell („Książę Persji: Piaski czasu”) oraz Rosamund Pike („Śmierć nadejdzie jutro”). Ponadto w ekipie filmu znaleźli się m.in. nagrodzony Oscarem montażysta Martin Walsh („V jak vendetta”), nominowany do Oscara kierownik ds. efektów specjalnych Nick Davis („Mroczny rycerz”), nominowany do Oscara kierownik ds. efektów protetycznych Conor O’Sullivan („Mroczny rycerz”), nagrodzony Oscarem kierownik ds. efektów specjalnych i animatroniki Neil Corbould („Gladiator”) oraz nominowany do Oscara charakteryzator Paul Engelen („Robin Hood”).
 

Zdjęcia

GNIEW TYTANÓW: premiera na DVD, Blu-ray 3D i Blu-ray!