ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Nocny Kochanek a(l)kustycznie w czasach zarazy. Zespół zagrał specjalny set w sieci

  2020-05-04
  Rozpoczyna się maj - w zwykłych okolicznościach rozpocząłby się sezon koncertów plenerowych. Niestety, w obliczu szalejącej epidemii koronawirusa, imprezy masowe zostały wstrzymane. Sytuacja zmusiła muzyków i zespoły muzyczne do poszukiwania nowej drogi przekazu swojej twórczości. Nocny Kochanek przyzwyczaił, że do każdego tematu podchodzi od tyłu, czy jak kto woli - na opak. Zdrajcy Metalu przygotowali dla swoich słuchaczy zupełnie nowe aranżacje swoich numerów - tym razem w a(l)lkustycznej odsłonie!
 • Nowy singiel Fink Tree: zapowiedź Love Somebody EP

  2020-05-04
  Fink Tree, czyli wywodzący się z Poznania alternatywno-rockowy zespół, wydał nową ''Love Somebody EP''. Mini album ukazał się 21 marca, a tytuł podąża śladami jednego z singli. Krążek zawiera 6 utworów w tym polski kawałek ''Strzały''.
 • Phil Anselmo ujawnił, jaka substancja pomaga mu w tworzeniu nowej muzyki

  2020-05-04
  Phil Anselmo jest uznawany przez słuchaczy metalu za jedną z ważniejszych postaci. Wokalista często mówił o swoich inspiracjach, jednak teraz opowiedział o tym, jaka substancja pomaga mu w tworzeniu nowej muzyki.
 • Gitarowy rekord Guinnessa 2020 pobity mimo kwarantanny

  2020-05-01
  18. edycja Gitarowego Rekordu przechodzi do historii! Po raz pierwszy odbyła się w całości w wersji online. Legendarne “Hey Joe” pod wodzą Leszka Cichońskiego zagrało razem aż 7 998 gitarzystów. Tym razem nie na wrocławskim Rynku, a w domach, w oknach i na balkonach. W gitarowej orkiestrze pod wodzą Leszka Cichońskiego zagrali m.in. Jennifer Batten, Mrozu, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Sebastian Riedel, Mietek Jurecki, Tomasz Zeliszewski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni.
 • Łydka Grubasa prezentuje nowy utwór „antykryzysowy”

  2020-05-01
  Zespół Łydka Grubasa, zmuszony do odwołania wiosennej trasy w związku z epidemią koronawirusa, jak zwykle nie próżnuje. Poza organizacją koncertów online członkowie grupy znaleźli czas i siłę, żeby skomponować i nagrać nowy utwór specjalny, zatytułowany „R jak Rozlewam”.
 • Potash feat. Drapaua - Kosmitko - premiera wyjątkowego klipu

  2020-04-30
  30 kwietnia na platformie Youtube ukazuje się pierwszy utwór powstały w wyniku współpracy Daniela Potasza (Moonlight) oraz Łukasza Drapały (Chemia, Chevy).
 • Koncerty rockowe 2020 - które koncerty zostały odwołane, a które przeniesione na inną datę?

  2020-04-30
  W 2020 roku, miało odbyć się bardzo dużo koncertów, jednak od marca nie jest to takie proste. Pandemia koronawirusa zatrzymała plany wielu artystów. Postanowiliśmy zaktualizować artykuł o koncertach 2020, uwzględniając zmiany w datach wydarzeń.
 • Według naukowców, mózgi dwóch bliskich sobie osób, dostrajają się do siebie

  2020-04-30
  Czasami bywa tak, że gdy jesteśmy z jakąś osobą dosyć blisko, to praktycznie nie potrzeba słów, by się wzajemnie zrozumieć. Okazuje się, że mózgi bliskich sobie osób, potrafią się do siebie dostroić.
 • Psychodeliczne obrazy i wyrywanie serca. W sieci, ponownie pojawiła się alternatywna wersja klipu Rammstein

  2020-04-30
  Historia teledysku do utworu ''Mein Herz Brennt'' jest dosyć pogmatwana i nie każdy wie, że to co oficjalnie trafiło do sieci, jest drugą wersją klipu. W końcu można obejrzeć pierwotną wersję obrazu, który nie spodobał się zespołowi.
 • Adam Sztaba, we współpracy z artystami, opublikował wyjątkową wersję piosenki ''Co mi Panie dasz''. Nagranie staje się hitem w sieci

  2020-04-30
  Podczas pandemii koronawirusa, artyści starają się jak mogą, by ten trudny czas, został jakoś umilony muzyką. Adam Sztaba postanowił zrobić coś z ogromnym rozmachem. Do specjalnego coveru piosenki ''Co mi Panie dasz', Sztaba zaprosił całą plejadę gwiazd.
 • Synowie Larsa Ulricha zagrali przeróbkę piosenki The Beatles

  2020-04-30
  W czasie pandemii, nie tylko Lars Ulrich działa muzycznie nad nową płytą Metalliki. Również synowie bębniarza grają i tworzą nowe wersje znanych piosenek. Jak podkreśla Lars, jest dumny z synów.
 • Linkin Park rozpoczęli pracę nad nową płytą. Co wiemy o nowym materiale?

  2020-04-30
  Po śmierci Chestera Benningtona, Linkin Park pozostają w stanie zawieszenia i trudno powiedzieć co dalej z grupą. Okazuje się, że muzycy pracują nad nowym materiałem, co o nim wiemy?
 • Nowy utwór Scorpions trafił do sieci! Zespół chce tą piosenką podnieść na duchu fanów [AUDIO]

  2020-04-30
  Scorpions jakiś czas temu informowali, że pracują nad nowym albumem, jednak pandemia koronawirusa zatrzymała dalsze prace. Na szczęście, zespół ma w zanadrzu numer, który został skończony i pasuje do trudnej sytuacji na świecie.
 • Open'er 2020 nie odbędzie się. Ogłoszono nową datę na 2021 rok

  2020-04-29
  Pandemia koronawirusa zatrzymała największe imprezy w Polsce, które musiały zmienić swoje plany. Do tego grona zalicza się również Open'er Festival, który musiał przenieść imprezę na 2021 rok.
 • Within Temptation - kultowy koncert online. Gdzie można obejrzeć?

  2020-04-29
  Within Temptation pokaże swój pierwszy koncert halowy z towarzyszeniem orkiestry na swoich kanałach social media. Obejrzyj “Black Symphony” koncert z Ahoy Areny z Rotterdamu już w najbliższy czwartek, 30 kwietnia o godz. 20.30 na kanale Facebook, YouTube albo Twitch.
 • Stand-up ONLINE 03.04.20 - kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia

  2020-04-29
  W tych niewesołych czasach mamy dla Was rozrywkę na żywo bez wychodzenia z domu - zapraszamy na STAND-UP ONLINE!
 • JP Saxe na koncercie w Polsce! Szczegóły występu

  2020-04-29
  Kanadyjski piosenkarz JP Saxe wystąpi w Polsce na jesieni. Jego koncert odbędzie się 13 października w warszawskim Pogłosie.
 • Nudzisz się na kwarantannie? Ten gość codziennie robi sobie jeden tatuaż z nudów

  2020-04-29
  Pandemia koronawirusa i kwarantanna motywują do różnych rzeczy. Jedni trenują w domach, inni uczą się grac na instrumentach, a jeszcze inni ozdabiają swoje ciało na różne sposoby. Pewien gość doszedł do wniosku, że codziennie będzie robić sobie tatuaż, problem w tym, że zaczyna mu brakować miejsca na ciele.
 • S&M2 - Metallica planuje wydanie drugiej części kultowego albumu

  2020-04-29
  Metallica jakiś czas temu zagrała specjalne koncerty w ramach ''S&M2'', które spotkały się z zainteresowaniem fanów. Okazuje się, że zespół planuje wydać koncerty na nośniku fizycznym.
 • Wirtualne koncerty na Facebooku. Jak będą wyglądały takie płatne wydarzenia?

  2020-04-29
  W czasie pandemii, wszystkie koncerty są odwołane i ciężko powiedzieć, kiedy będzie można znowu pójść na występy ulubionych artystów. Facebook ma pomysł na wirtualne koncerty, które byłyby dostępne za odpowiednią opłatą.