Dominik Pajewski

05.12.2019 (15:24)

Za porzucenie psa lub kota, grozi więzienie w PolscePrzepisy w Polsce się zmieniają i jak widać, czasami na lepsze, przynajmniej dla zwierząt. Do niedawna, za krzywdzenie zwierząt groziły niskie kary, jednak właśnie się to zmienia i to na lepsze.

Przemoc wobec zwierząt jest ewidentnie problemem, który z roku na rok jest coraz większy. Niestety przepisy w tym temacie były źle skonstruowane, przez co za znęcanie się nad zwierzętami groziła nie za duża kara. Na szczęście, przepisy zmieniły się i to na korzyść.

BABY YODA ZOSTANIE 'CZŁOWIEKIEM ROKU' TIME? FANI STWORZYLI PETYCJĘZa porzucenie psa lub kota, grozi więzienie w Polsce

To, że posiadania zwierzaka to obowiązek, raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć. Niestety, nie każdy potrafi zachować się dojrzale i krzywdzi zwierzę, które mu zaufało. Na szczęście, prawo się zmienia! Według nowych przepisów porzucenie zwierzaka to przestępstwo, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli, cyn jest dokonany ze szczególnym okrucieństwem, kara może wzrosnąć do 5 lat więzienia.

Dodatkowo, sąd może domagać się 100 tysięcy złotych grzywny, która będzie musiała zostać przeznaczona na instytucje charytatywne lub na rzecz schroniska dla zwierząt.

UTWORY NA WŚCIEKŁOŚĆ - POWSTAŁA SPECJALNA PLAYLISTA DLA WKURZONYCH LUDZI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Slipknot wyda eksperymentalny krążek przed końcem trasy?

  2020-01-29
  Slipknot jest w świetnej formie, o czym świadczyć może fakt świetnie przyjętej płyty oraz to, że koncerty zespołu wyprzedają się w kilka chwil. Okazuje się, że grupa nie zwalnia tempa i planuje kolejny krążek.
 • Nergal zdradził kulisy ujawnienia tożsamości wokalisty Ghost

  2020-01-29
  Nie wszyscy może pamiętają, ale to głównie ze strony Nergala pojawiły się pierwsze przesłanki o tożsamości wokalisty grupy Ghost. Teraz Nergal zdradził, jak to wszystko wyglądało zza kulis.
 • Gotowe na każdą przygodę – Vans UltraRange EXO

  2020-01-29
  Prawdziwa przygoda zaczyna się, gdy coś pójdzie nie tak. Wtedy niezbędne okazuje się niezawodne wsparcie. Właśnie dlatego opracowaliśmy nowy model UltraRange EXO – buty, które nie tylko wytrzymają podróż, ale zapewnią też wygodę w najbardziej wymagających sytuacjach.
 • Zwariowana 9-letnia perkusistka, zawstydziła swoją grą dorosłych bębniarzy [WIDEO]

  2020-01-29
  Wielcy muzycy odchodzą albo kończą swoje kariery i większość fanów ciężkich brzmień pyta: co dalej? Nadzieja w młodym pokoleniu, które wymiata na instrumentach jak zawodowcy!
 • Venom 2 - wyciekła fabuła nowego filmu

  2020-01-29
  Venom na całym świecie zrobił ogromną furorę i praktycznie pewnym było, że powstanie kontynuacja. Wiemy, że Venom 2 powstaje, a w sieci pojawiły się przecieki fabuły.
 • Chcesz wystąpić w nowym klipie Roguckiego? Ruszyły zgłoszenia

  2020-01-29
  W momencie gdy Coma i The Dumplings zawiesili działalność, Karaś i Rogucki stworzyli wspólny projekt. Duet szykuje nowy klip, w którym możecie zagrać! Ogłoszono nabór do klipu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz