Daniel Wardziński

06.03.2016 (15:24)

Z ARCHIWUM R: Śmiejesz się z Nickelback? Po tej płycie przestaniesz. Najlepszy argument w obronie zespołuTo ostatnio modne, by robić sobie jaja z Nickelback. Mamy dla Was coś co sprawi, że następnym razem będzie Wam mniej do śmiechu. Poważnie - niech obroni ich własna muzyka z początków kariery.

Nickelback ofiarą hejtu? Nie przesadzajmy, trochę złośliwości i śmiesznostek krzywdy im nie zrobi, tym bardziej, że nie są zbytnio obrażalscy, ale my chcielibyśmy ku zaskoczeniu wielu stanąć w obronie kanadyjskiego zespołu. Pamiętacie te akcje, kiedy w ramach charytatywnego działania ludzie mieli przez dobą słuchać Nickelback i przedstawiano to jako wielkie poświęcenie? Szczerze mówiąc, możemy słuchać 24 godziny w kółko, jeśli to my wybierzemy, który album zespołu... Sprawdźcie jak muzyka sama obroni Nickelback.

Zespół powstał w małym miasteczku w Kanadzie o nazwie Hanna. Bracia Chad Kroeger i Mike Kroeger, ich kuzyn Brandon Kroeger oraz Ryan Peake założyli grupę Nickelback w połowie lat 90. zeszłego wieku i własnym sumptem nagrali pierwszy album. Jego tytuł to Curb. Przez wiele lat nie był dobrze znany, bo nie miał globalnej dystrybucji aż 6 lat od premiery. W 2002 roku w świat reedycję puściła wytwórnia Roadrunner Records, ale nie odniósł on sukcesu, mimo że wtedy już wiele późniejszych kawałków zespołu było hitami.

Śmieszki, heheszki i wygłupy z ugładzonego rocka z blond przystojniakiem na przedzie mogą Wam się wydać bezzasadne, kiedy posłuchacie kanadyjskiego grunge'u od mało znanej wówczas kapeli, która po kilku latach odniosła wielki, globalny sukces i sprzedawała miliony albumów na całym świecie. Stoimy o zakład, że wszyscy, którzy najgłośniej podśmiewają się z Nickelback, gdyby usłyszeli ten album nie wiedząc czym jest, cmokaliby z zachwytu. Kilka kawałków z płyty przed Wami. Serdecznie polecamy sprawdzić całość, jest naprawdę świetna!

Nickelback w Polsce 2016! Kiedy i gdzie koncert? Sprawdź szczegóły!
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Brian Johnson powiedział, co mu się nie podoba w AC/DC

  2020-10-22
  W AC/DC jest raczej pełen spokój i zrozumienia, a wszelkie możliwe niesnaski zniknęły. Jest jednak pewna rzeczy, która mocno wkurza Briana Johnsona.
 • Co tam w środku gra? Happysad - Live Pol'and'Rock Festival 2019 (UNBOXING)

  2020-10-22
  Zespół Happysad, to już absolutna klasyka na polskiej scenie rockowej. Grupa grała wielokrotnie na Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), jednak tak mocnego i efektownego koncertu nie było dawno. W cyklu 'Co tam w środku gra', pokażemy wam, jak wydane zostało koncertowe wydawnictwo zespołu, zarejestrowane na Pol'and'Rock 2019.
 • Oto mistrzowie tłumaczenia tytułów. Nie sądziliście, że tak można przetłumaczyć 'Snake Dick'

  2020-10-22
  Jeżeli myśleliście, że kompletnie nietrafione tłumaczenie to 'Wirujący seks', to musimy was uświadomić, że jest jeszcze gorzej. Kogoś mocno poniosła fantazja, gdy wziął się za przetłumaczenie tytułu filmu 'Snake Dick'.
 • Muzycy Anthrax, Mastodon i Korn nagrali cover Faith No More, by wesprzeć ekipy techniczne

  2020-10-22
  Pandemia koronawirusa dotyka mocno branżę eventową, która ma coraz ciężej. Pewne jest to, że nie będzie łatwo się podnieść, dlatego z pomocą przychodzą muzycy, którzy robią różne akcje charytatywne.
 • Czy w filmie o Robercie Brylewskim pojawi się Arek Jakubik? Aktor odpowiedział

  2020-10-22
  Mało jest postaci w świecie polskiej muzyki rockowej, które tak bardzo zasługują na film fabularny. Arkadiusz Jakubik postanowił wziąć na siebie projekt filmu o Robercie Brylewskim i pojawia się pytanie, czy słynny aktor pojawi się w produkcji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz