Daniel Wardziński

06.03.2016 (15:24)

Z ARCHIWUM R: Śmiejesz się z Nickelback? Po tej płycie przestaniesz. Najlepszy argument w obronie zespołuTo ostatnio modne, by robić sobie jaja z Nickelback. Mamy dla Was coś co sprawi, że następnym razem będzie Wam mniej do śmiechu. Poważnie - niech obroni ich własna muzyka z początków kariery.

Nickelback ofiarą hejtu? Nie przesadzajmy, trochę złośliwości i śmiesznostek krzywdy im nie zrobi, tym bardziej, że nie są zbytnio obrażalscy, ale my chcielibyśmy ku zaskoczeniu wielu stanąć w obronie kanadyjskiego zespołu. Pamiętacie te akcje, kiedy w ramach charytatywnego działania ludzie mieli przez dobą słuchać Nickelback i przedstawiano to jako wielkie poświęcenie? Szczerze mówiąc, możemy słuchać 24 godziny w kółko, jeśli to my wybierzemy, który album zespołu... Sprawdźcie jak muzyka sama obroni Nickelback.

Zespół powstał w małym miasteczku w Kanadzie o nazwie Hanna. Bracia Chad Kroeger i Mike Kroeger, ich kuzyn Brandon Kroeger oraz Ryan Peake założyli grupę Nickelback w połowie lat 90. zeszłego wieku i własnym sumptem nagrali pierwszy album. Jego tytuł to Curb. Przez wiele lat nie był dobrze znany, bo nie miał globalnej dystrybucji aż 6 lat od premiery. W 2002 roku w świat reedycję puściła wytwórnia Roadrunner Records, ale nie odniósł on sukcesu, mimo że wtedy już wiele późniejszych kawałków zespołu było hitami.

Śmieszki, heheszki i wygłupy z ugładzonego rocka z blond przystojniakiem na przedzie mogą Wam się wydać bezzasadne, kiedy posłuchacie kanadyjskiego grunge'u od mało znanej wówczas kapeli, która po kilku latach odniosła wielki, globalny sukces i sprzedawała miliony albumów na całym świecie. Stoimy o zakład, że wszyscy, którzy najgłośniej podśmiewają się z Nickelback, gdyby usłyszeli ten album nie wiedząc czym jest, cmokaliby z zachwytu. Kilka kawałków z płyty przed Wami. Serdecznie polecamy sprawdzić całość, jest naprawdę świetna!

Nickelback w Polsce 2016! Kiedy i gdzie koncert? Sprawdź szczegóły!
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Jestem Twoim Starym – startuje nowy, alternatywny kanał dla ojców (i nie tylko)

  2019-10-15
  To NIE JEST kolejny nudny blog o rodzicielstwie. Nie będzie tu maluszków i pępuszków, pastelowego świata małych bombelków. To znaczy będzie o rodzicielstwie, ale w zdecydowanie innej formie. Twój Stary, to alternatywa dla ojców i czas by posłuchali, jak inni, doświadczeni ojcowie mówią o codzienności z dziećmi, która nie zawsze jest kolorowa...
 • Muniek Staszczyk pierwszy raz od wylewu. Muzyk umieścił specjalne wideo

  2019-10-15
  Muniek Staszczyk postanowił pierwszy raz wypowiedzieć się publicznie. Artysta powiedział kilka słów na temat choroby i swoich planów na przyszłość.
 • Gorgonzolla zaprasza na 'Konsumpcję'. Szczegóły premierowego koncertu zespołu w Warszawie

  2019-10-15
   19 października, warszawska grupa będzie świętowała premierę swojego drugiego albumu. Krążek 'Konsumpcja', zostanie odegrany w całości podczas specjalnego koncertu.
 • Przemówienie Grety Thunberg zostało przerobione na klimat Rage Against The Machine [WIDEO]

  2019-10-15
  Młoda aktywistka Greta Thunberg, jest na językach wszystkich, a jej przemówienie w wersji metalowej stało się prawdziwym hitem. Jeżeli spodobała się Wam metalowa wersja Grety, to musicie wiedzieć, że w sieci pojawiła się wersja w klimacie Rage Against The Machine.
 • Najdziwniejsze rzeczy na Google Street View, które wywołują dreszcze

  2019-10-15
  Google Maps zaskoczyło już nie raz licznymi absurdami, ukrytymi miejscami, przerażającymi oraz zabawnymi sytuacjami, które zostały przez przypadek uwiecznione. Wybraliśmy klika ujęć z Google Street View, które przyprawiają o dreszcze.
 • Wiedźmin w Cyberpunk 2077. Pewien fan postanowił umieścić postaci w nowej rzeczywistości

  2019-10-15
  Wiedźmin i Cyberpunk 2077 to dwa tytuły, którymi zarządza CD PROJEKT RED i spokojnie można powiedzieć, ze są to prawdziwe hity. Pewien fan postanowił połączyć oba światy w swoich specjalnych grafikach.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz