Daniel Wardziński

20.01.2016 (17:35)

Z ARCHIWUM R: Koncertowe skandale największych gwiazd. Od obnażania do zamieszek ulicznychW dzisiejszym Z Archiwum R coś o skandalistach, których wśród gwiazd rocka nie brakuje. Najbardziej bulwersujące i szokujące koncertowe skandale przed Wami. Wiedzieliście o tym wcześniej?

Rockowych skandalistów nigdy nie brakowało. Niektórzy z nich dzięki nim mocno zyskiwali na popularności. Sprawdźcie listę kilku najbardziej wiekopomnych koncertowych wydarzeń z Polski i zagranicy, które na stałe przeszły do historii rocka. Od obnażania na scenie po powodowanie zamieszek ulicznych. Tak, rock miewał taką siłę oddziaływania.

Guns N' Roses

Kiedy Axl Rose w trakcie koncertu w St. Louis zauważył wśród publiczności fotografa, który wykonywał swoją pracę mimo zakazu (zespół miał swojego fotografa, który miał wyłączność) lider poprosił ochronę o interwencje. Nie udała się, więc sam ruszył w tłum. Po kilku minutach stwierdził, że to nie koniec koncertu, a wtórował mu Slash. Przerwanie koncertu spowodowało zamieszki wokół obiektu, a Axl Rose został skazany za ich wywołanie i musiał przez rok (dopóki zostały one cofnięte) mieszkać poza USA.

Jim Morrison/ The Doors

W grudniu 1967 roku Jim Morrison w wyniku wcześniejszej interwencji policjanta, postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami z uczestnikami koncertu. W trakcie opowiadania postanowił pokazać... wszystko co miał do pokazania. W ten sposób został pierwszy artystą w historii aresztowanym w trakcie własnego koncertu. Zarzuty obnażania w miejscach publicznych odrzucono ze względu na brak dowodów.

Jan Borysewicz

Znakomity muzyk Lady Pank w 1986 roku występował wraz z zespołem we Wrocławiu na Świętach Młodości kierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Kompletnie pijany Borysewicz podobnie jak Morrisson postanowił obnażyć się na scenie. Koncert został przerwany, Borysewicz został skazany na 3 miesiące aresztu, a Lady Pank dostali zakaz koncertowania na taki sam okres.

Jim Morrison raz jeszcze

W trakcie występu The Doors w Ed Sullivan Show, najchętniej oglądanego wówczas talk-show w amerykańskiej telewizji doszło do dużego skandalu. Zespół poproszono o to, żeby zmienił tekst utworu Light My Fire tak by usunąć z nich odniesienia do narkotyków. Zespół zgodził się na takie rozwiązanie, ale Jim Morrison, mimo to zaśpiewał oryginalną wersję utworu. 
Ozzy Osbourne/ Black Sabbath

W 1982 roku w trakcie koncertu Black Sabbath, Ozzy Osbourne odgryzł głowę nietoperza. Wersje na temat tego zdarzenia są sprzeczne. Wiadomo, że zespół używał wówczas atrap zwierząt, które były częścią choreografii, jednak któryś z fanów wrzucił na scenę prawdziwego nietoperza. Ozzy w swojej autobiografii przyznał, że niewiele pamięta z tego zdarzenia.


 
 Nergal / Behemoth

W 2007 roku wokalista grupy Behemoth - Nergal czyli Adam Darski, w trakcie koncertu na oczach tłumu podarł Biblię. W efekcie przez wiele, wiele lat ciągnęły się za nim sprawy sądowe w związku z obrazą uczuć religijnych. Ostatecznie lider Behemotha został uniewinniony.

Mick Jagger & Tina Turner
 
W 1985 roku w trakcie koncertu Live AID Mick Jagger z Rolling Stones, występował wspólnie z Tiną Turner. W trakcie ich występu Mick schwycił guzik spódnicy Tiny Turner, a następnie go rozpiął zostawiając wokalistkę w samych majtkach i rajstopach. Tina nie przejęła się tym faktem zbyt mocno, wybuchnęła śmiechem i dokończyła występ w dokładnie takiej konfiguracji stroju.Mistrzostwa Europy 2016 - gdzie oglądać piłkę ręczną w TV. Terminarz Polaków
Życzenia na Dzień Babci - gotowe wierszyki, animacje, obrazki i e-kartki

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • The Dead South w Polsce 2020 - bilety, daty, miejsca. Wszystko co trzeba wiedzieć o trasie koncertowej

  2020-02-24
  W końcu się doczekaliśmy! The Dead South - kanadyjski kwartet zagości w Polsce po raz pierwszy i to z czterema koncertami. Najważniejsze informacje dotyczące biletów, miejsc i dat znajdziecie na EskaROCK.pl.
 • 3-majówka 2020 - ZESPOŁY, BILETY

  2020-02-24
  Wrocławski festiwal 3-Majówka jak zwykle posiada mocny line-up. Wiemy, kto wystąpi w 2020 roku na festiwalu 3-Majówka.
 • James Hetfield - pierwszy występ wokalisty Metalliki po kuracji odwykowej [WIDEO]

  2020-02-24
  Na ten występ wielu fanów Metalliki czekało od kilku dobrych miesięcy. Jak prezentuje się James Hetfield po kuracji odwykowej? Trzeba przyznać, że frontman jest w znakomitej formie!
 • Metallica w The Voice Kids - 14-latka zaśpiewała Nothing Else Matters [WIDEO]

  2020-02-24
  W finałowym odcinku 3. edycji programu muzycznego The Voice Kids usłyszeliśmy Nothing Else Matters z repertuaru Metalliki. Piosenkę zaśpiewała Wiktoria Zwolińska. Jak oceniacie interpretację 14-latki?
 • Courtney Love po latach wystąpi z basistką z zespołu Hole

  2020-02-21
   Courtney Love i Melissa Auf der Maur ponownie staną obok siebie na jednej scenie! Wokalistka i basistka Hole wystąpią znowu razem aż po ośmiu latach od ostatecznego zakończenia działalności zespołu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz