Dominik Pajewski

16.04.2018 (14:35)

Wyrok w sprawie Nergala. To finał sprawy o znieważenie godła?Zapadł wyrok w sprawie Adama 'Nergala' Darskiego, który został oskarżony o znieważenie polskiego godła. Sprawdźcie, co postanowił sąd w sprawie lidera Behemotha.

16.04.2018 zapadł wyrok w sprawie Adama 'Nergala' Darskiego, który razem z Rafałem W. i Maciejem G. zostali oskarżeni o znieważenie polskiego godła. Chodziło o plakat trasy koncertowej 'Rzeczpospolita Niewierna', który przedstawiał orła przypominającego tego umieszczonego na godle. Jest w końcu finał sprawy!

Wyrok w sprawie Nergala. To finał sprawy o znieważenie godła?

16 kwietnia 2018 Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił lidera Behemotha oraz Macieja G. i Rafała W.. Wyrok jest nieprawomocny, a pierwotnie prokurator żądał kary 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, a do tego 10 tys. zł grzywny. O wyroku poinformował Nergal na swoim oficjalnym Facebooku:
 
Z komentarzy wynika również, wyrok był motywowany tym, że orzeł na plakacie nie posiadał korony. Było to jednoznaczne z tym, że nie mógł być on podobny do tego z godła Polski.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Polski rock w światowym stylu - Burn This Song prezentują autorski sigiel i teledysk!

  2019-10-18
  Ich debiut muzyczny miał premierę na ekranach światowych kin, a koncertowy odbył się na tegorocznym festiwalu Enea Spring Break. Mowa o Burn This Song, zespole z Poznania, który swoim wykonaniem piosenki 'Black Betty' (legendy bluesa rozsławionej przez amerykańską grupę Ram Jam) zachwycił twórców hollywoodzkiej produkcji "The Choice”.
 • Polski Kawowy Kalkulator. Dzięki niemu, obliczysz kiedy masz pić kawę

  2019-10-18
  Niektórzy ludzie nie umieją funkcjonować bez kawy i dzień rozpoczyna się dla nich dopiero po małej czarnej. Polacy postanowili stworzyć Polski Kawowy Kalkulator, który pokazuje ile można wypić kawy i kiedy.
 • Lindemann - Ich weiß es nicht: tekst nowego singla wokalisty Rammstein

  2019-10-18
  Lindemann nie zwalnia tempa, po świetnie przyjętym singlu 'Steh auf', przyszła pora na bardziej mroczną kompozycję. W sieci pojawił się numer 'Ich weiß es nicht', do którego można już znaleźć tłumaczenie.
 • Kultowy styl AVE’a zredefiniowany w jego najnowszej kolekcji dla marki Vans

  2019-10-18
  Skate weteran z 20 letnim doświadczeniem nie przykłada zbyt wiele uwagi do ubrań; jego kolekcja Vans jest wyjątkiem.
 • Slipknot i Spice Girls w jednym numerze. Jak wypadła przeróbka?

  2019-10-18
  Slipknot ostatnio są na topie, a wszystko to dzięki najnowszej płycie, która została doceniona przez fanów i krytykę. Co chwilę pojawiają się nowe przeróbki i tym razem padło na cover w klimacie Spice Girls.
 • EURO 2020: Miasta i stadiony. Wiemy gdzie się odbędzie Euro 2020! [SPORT]

  2019-10-18
  Euro 2020: Miasta. W 2020 r. Euro po raz pierwszy odbędzie się w 13 miastach i krajach-gospodarzach. Finał Euro 2020 zostanie rozegrany na Wembley. Wśród miast Euro 2020 nie znalazło się żadna polska metropolia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz