Dominik Pajewski

16.04.2018 (14:35)

Wyrok w sprawie Nergala. To finał sprawy o znieważenie godła?Zapadł wyrok w sprawie Adama 'Nergala' Darskiego, który został oskarżony o znieważenie polskiego godła. Sprawdźcie, co postanowił sąd w sprawie lidera Behemotha.

16.04.2018 zapadł wyrok w sprawie Adama 'Nergala' Darskiego, który razem z Rafałem W. i Maciejem G. zostali oskarżeni o znieważenie polskiego godła. Chodziło o plakat trasy koncertowej 'Rzeczpospolita Niewierna', który przedstawiał orła przypominającego tego umieszczonego na godle. Jest w końcu finał sprawy!

Wyrok w sprawie Nergala. To finał sprawy o znieważenie godła?

16 kwietnia 2018 Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił lidera Behemotha oraz Macieja G. i Rafała W.. Wyrok jest nieprawomocny, a pierwotnie prokurator żądał kary 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, a do tego 10 tys. zł grzywny. O wyroku poinformował Nergal na swoim oficjalnym Facebooku:
 
Z komentarzy wynika również, wyrok był motywowany tym, że orzeł na plakacie nie posiadał korony. Było to jednoznaczne z tym, że nie mógł być on podobny do tego z godła Polski.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kupujesz PlayStation 5? Pad z PS4 nie będzie działał, chyba, że...

  2020-08-04
  Sony coraz odważniej prezentuje szczegóły związane z PlayStation 5. Wiemy już, że konsola będzie miała wsteczną kompatybilność, jednak nie zagramy na niej padem z PS4, są jednak małe wyjątki.
 • Slash opowiedział o swoich wspomnieniach, związanych z ''Back in black'' AC/DC

  2020-08-04
  Slash od zawsze podkreślał, że wśród jego inspiracji znajduje się zespół AC/DC. Gitarzysta opowiedział o tym, jak odbierał ten album za młodu i która solówka jest według niego najlepsza.  
 • Mick Jagger wspomniał swoją pierwszą reakcję na Led Zeppelin: to był potężny hałas

  2020-08-04
  Mick Jagger jest jedną z tych postaci w świecie muzyki, która może pochwalić się ogromną ilością wspomnień, związanych z historią muzyki. Okazuje się, że frontman The Rolling Stones poznał Jimmy'ego Page'a długo przed Led Zeppelin.
 • Córka Chrisa Cornella zagrała klasyk Pearl Jamu na żywo [WIDEO]

  2020-08-04
  Córki Chrisa Cornella są coraz bardziej aktywne w social mediach i jak widać, Toni odziedziczyła w genach talent po ojcu. Dziewczyna wykonała niedawno numer Pearl Jam, dedykując go swojemu zmarłemu ojcu.
 • Metallica wróciła do ostatniej trasy z Jasonem Newstedem. W sieci pojawiło się nagranie z 2000 roku

  2020-08-04
  Metallica uczyniła z poniedziałków prawdziwe święto koncertowe. Grupa wrzuca z początkiem każdego tygodnia archiwalne nagranie i to z różnych lat działalności. Tym razem, Metallica opublikowała nagranie z ostatniej trasy, gdzie występował Jason Newsted.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz